Шановні відвідувачі сайту!

З 1 квітня 2019 року припиняє роботу доменне ім'я сайту SAU.SUMY.UA. На сайт Ви зможете зайти за новим ім’ям: SNAU.EDU.UA

English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

3_1Останній день осені ознаменувався визначною подією не тільки для Сумського національного аграрного університету, але й для усієї області в цілому.

30 листопада у стінах університету пройшов Регіональний Форум «Дні Сталого Розвитку в Сумській області». Ініціатива створення форумів місцевого рівня виникла нещодавно, першість в проведенні отримала Сумська область. Наразі подібні зустрічі плануються ще в 12 містах України. Провідна мета цього проекту - поширення інформації про реалізацію Цілей сталого розвитку (ЦСР).

ЦСР – це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити із бідністю, захистити планету та забезпечити мир і процвітання для всіх людей. Цілі сталого розвитку містять чіткі орієнтири та цільові показники, які всі країни мають запровадити відповідно до власних пріоритетів та екологічних проблем світу загалом. Перелік ЦСР включає 17 цілей, які були офіційно затверджені на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2015 року.

Регіональний Форум «Дні Сталого Розвитку в Сумській області» складався з двох частин – теоретичної та практичної. Концепцією першої частини було розкриття питання «Як ЦСР реалізуються в Україні?». Теоретична частина розпочалася промовою Тамари Харченко, регіонального координатора ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Сумській області, координатор проекту HOUSES в Сумській області. Спікер розповіла про ЦСР, як основні індикатори розвитку суспільства та про можливості співпраці ПРООН та Сумщини на 2018-2020 роки в рамках Проекту «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)». Потім СНАУ та СумДУ була надана можливість показати, як саме вони долучились до реалізації Цілей сталого розвитку. Наталія Строченко, декан факультету економіки і менеджменту Сумського НАУ, зробила змістовну доповідь на тему «Досвід міжнародної співпраці СНАУ з закордонними вищими навчальними закладами для забезпечення якісної сучасної освіти та практики для розвитку аграрного сектору економіки України». Далі Ірина Скляр, помічник ректора із запровадження інноваційних технологій навчання, доцент кафедри фінансів і підприємництва СумДУ, розповіла присутнім про міжнародне співробітництво СумДУ в галузі освіти для сталого розвитку. Дуже приємним завершенням першої частини Форуму стало нагородження обох університетів за довгу плідну співпрацю, за особисту увагу та за активних студентів і науковців подякою від директору Програми розвитку ООН в Україні. Також було нагороджено 8 студентів, які написали найкращі есе про подолання проблем сталого розвитку.

Другою частиною Регіонального Форуму була практична інтерактивна робота. Присутні розподілились на три секції, кожній з яких відповідала певна Ціль сталого розвитку. Першою була секція захисту навколишнього середовища. Під час обговорення теми було розглянуто механізм та концепцію захисту навколишнього середовища на рівні об’єднання територіальних громад (ОТГ). Студенти спробували розробити проекти задля зменшення впливу завезеного сміття на довкілля. Тематикою другої секції було відповідальне споживання (ВС) продуктів та ресурсів. На початку спікер ознайомила присутніх із досвідом міжнародних мережевих компаній з ВС. А потім, за допомогою модератора групи, студенти напрацювали покроковий механізм відповідального споживання на загальнодержавному рівні. Третя секція мала назву «Інноваційні підходи у навчанні». За час спілкування учасники долучились до створення моделі якісної освіти майбутнього.

Тамара Харченко у своєму інтерв’ю зазначила: «Головна мета подібних заходів – донести до якомога ширшої аудиторії інформацію про Глобальні цілі, сприяти їх локалізації та впровадженню на регіональному рівні, а також створити мережу партнерів та активістів, які будуть активно долучатися до реалізації Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року в регіонах на рівні області, районів та ОТГ». А Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні, у своєму зверненні зазначив: «Ми віримо, що тільки за активної участі народу України в реалізації цієї програми на територіальному рівні ми дійсно зможемо змінити країну».

Регіональний Форум «Дні Сталого Розвитку в Сумській області» є спільним проектом ПРООН, СНАУ та СумДУ. Звісно, це дуже велика честь проводити захід такого масштабу на базі нашого ЗВО. Але Сумський НАУ було обрано не випадково. Історія співпраці СНАУ з Проектом ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-2» розпочалася ще у 2013 році з підписання Меморандуму про взаємопорозуміння між двома організаціями. На початку 2015 року було прийнято рішення про створення Ресурсного центру зі сталого розвитку. З того часу в рамках роботи наукових конференцій завжди організовується секція «Сталий розвиток аграрного сектора та сільських територій». Також Ресурсний центр СНАУ спільно з Сумським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад постійно проводить виїзні семінари для голів сіл та селищ. Вперше в Україні на базі нашого університету за активної підтримки Міністерства агрополітики було розпочато роботу за програмою «RISE». Також вже традиційним став захід під назвою «Зелена планета СНАУ», протягом якої наші студенти приймають участь в озелененні м. Суми та області, висаджуючи дерева. У відповідності до завдань Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року в університеті підготовлена Освітня програма «Регіональний менеджмент». У 2017 році СНАУ отримав від Міністерства освіти і науки України фінансування на наукове дослідження «Інституційне забезпечення сталого розвитку сільських територій і умовах адміністративно-територіальної реформи». Також активною є співпраця університету з Сумським обласним ресурсним центром. Спільно організовуються виїзди студентів у громади, де впроваджено проект «Місцевий розвиток орієнтований на громади». І це далеко не весь перелік проведеної університетом роботи, направленої на сталий розвиток. Попереду ще дуже багато нових проектів, але ми сповнені енергією та бажанням, адже розуміємо, що краще завтра залежить від небайдужого сьогодні!

Новини

Четвер, 23 травня 2019
Один пояс – один шлях
23 травня у стінах Великого конференц-залу... Детальніше...
Понеділок, 20 травня 2019
Сумський НАУ провів щорічний бал
Традиційно навесні Сумський НАУ організовує величне... Детальніше...
П'ятниця, 17 травня 2019
Кабмін зацікавився науковими розробками СНАУ
Наказом № 630 від 08 травня 2019 року Міністерство освіти... Детальніше...
П'ятниця, 17 травня 2019
СНАУ святкує День Науки
Традиційно в третю суботу травня в Україні святкують... Детальніше...
П'ятниця, 17 травня 2019
День вишиванки у Сумському НАУ
Третій четвер травня давно перетворився на... Детальніше...
Вівторок, 14 травня 2019
Верховний Суд розглянув касаційну скаргу
  27 березня 2019 року Верховний Суд у складі колегії... Детальніше...
Вівторок, 14 травня 2019
Сумський НАУ на міжнародній конференції у Румунії
6-10 травня в університеті сільськогосподарських наук... Детальніше...
Вівторок, 14 травня 2019
Перемога танцювального колективу Сумського НАУ
Ансамбль сучасного бального танцю «SWAY» та молодша... Детальніше...
П'ятниця, 10 травня 2019
Відкриття лабораторії TOPAS до дня народження СНАУ
7 травня на факультеті економіки і менеджменту СНАУ... Детальніше...
Середа, 08 травня 2019
У Сумському НАУ відбулися урочистості до 9 травня
9 травня вся Україна відзначає День перемоги над... Детальніше...
Вівторок, 07 травня 2019
СНАУ святкує 42 річницю з дня створення!
7 травня Сумський національний аграрний університет... Детальніше...
Вівторок, 07 травня 2019
СНАУ – срібні призери з легкої атлетики
6-7 травня 2019 року на стадіоні Сумського державного... Детальніше...
Понеділок, 06 травня 2019
Школярка-Панянка: третій випуск
3 травня вишуканим Випускним вечором завершилось... Детальніше...
Понеділок, 06 травня 2019
З Днем Народження, Анатолію Михайловичу!
Сьогодні свій 55-й ювілейний День народження святкує... Детальніше...
Понеділок, 06 травня 2019
Кінологічні змагання у СНАУ
30 квітня - 01 травня 2019 року на головному стадіоні... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Середа, 17 квітня 2019
Зустріч із в.о. Міністра аграрної політики і продовольства України Ольгою Трофімцевою
До Путивльського коледжу Сумського НАУ завітала... Детальніше...
Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...

                                  

                                  

                                       

 

 

rektor-2019

 

                                                  

 

 

rozklad2

thumb_menedgment2

StartUpS

Agrointer

mova_2017


Ag-Lab

Logo-TOPAS

logo_big

rise_2

globino_2thumb_kernel_selectIMK2_3thumb_rozv_sg_selectlogo-banner_right-box


ekts_2photogalereya1

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.