Відповідно до наказу Ректора СНАУ № 48-ВК від 11 січня 2018 року «Про перенесення робочих днів у 2018 році» для співробітників СНАУ з 5-ти денним робочим тижнем перенести робочі дні з:

English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

3_1Останній день осені ознаменувався визначною подією не тільки для Сумського національного аграрного університету, але й для усієї області в цілому.

30 листопада у стінах університету пройшов Регіональний Форум «Дні Сталого Розвитку в Сумській області». Ініціатива створення форумів місцевого рівня виникла нещодавно, першість в проведенні отримала Сумська область. Наразі подібні зустрічі плануються ще в 12 містах України. Провідна мета цього проекту - поширення інформації про реалізацію Цілей сталого розвитку (ЦСР).

ЦСР – це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити із бідністю, захистити планету та забезпечити мир і процвітання для всіх людей. Цілі сталого розвитку містять чіткі орієнтири та цільові показники, які всі країни мають запровадити відповідно до власних пріоритетів та екологічних проблем світу загалом. Перелік ЦСР включає 17 цілей, які були офіційно затверджені на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2015 року.

Регіональний Форум «Дні Сталого Розвитку в Сумській області» складався з двох частин – теоретичної та практичної. Концепцією першої частини було розкриття питання «Як ЦСР реалізуються в Україні?». Теоретична частина розпочалася промовою Тамари Харченко, регіонального координатора ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Сумській області, координатор проекту HOUSES в Сумській області. Спікер розповіла про ЦСР, як основні індикатори розвитку суспільства та про можливості співпраці ПРООН та Сумщини на 2018-2020 роки в рамках Проекту «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)». Потім СНАУ та СумДУ була надана можливість показати, як саме вони долучились до реалізації Цілей сталого розвитку. Наталія Строченко, декан факультету економіки і менеджменту Сумського НАУ, зробила змістовну доповідь на тему «Досвід міжнародної співпраці СНАУ з закордонними вищими навчальними закладами для забезпечення якісної сучасної освіти та практики для розвитку аграрного сектору економіки України». Далі Ірина Скляр, помічник ректора із запровадження інноваційних технологій навчання, доцент кафедри фінансів і підприємництва СумДУ, розповіла присутнім про міжнародне співробітництво СумДУ в галузі освіти для сталого розвитку. Дуже приємним завершенням першої частини Форуму стало нагородження обох університетів за довгу плідну співпрацю, за особисту увагу та за активних студентів і науковців подякою від директору Програми розвитку ООН в Україні. Також було нагороджено 8 студентів, які написали найкращі есе про подолання проблем сталого розвитку.

Другою частиною Регіонального Форуму була практична інтерактивна робота. Присутні розподілились на три секції, кожній з яких відповідала певна Ціль сталого розвитку. Першою була секція захисту навколишнього середовища. Під час обговорення теми було розглянуто механізм та концепцію захисту навколишнього середовища на рівні об’єднання територіальних громад (ОТГ). Студенти спробували розробити проекти задля зменшення впливу завезеного сміття на довкілля. Тематикою другої секції було відповідальне споживання (ВС) продуктів та ресурсів. На початку спікер ознайомила присутніх із досвідом міжнародних мережевих компаній з ВС. А потім, за допомогою модератора групи, студенти напрацювали покроковий механізм відповідального споживання на загальнодержавному рівні. Третя секція мала назву «Інноваційні підходи у навчанні». За час спілкування учасники долучились до створення моделі якісної освіти майбутнього.

Тамара Харченко у своєму інтерв’ю зазначила: «Головна мета подібних заходів – донести до якомога ширшої аудиторії інформацію про Глобальні цілі, сприяти їх локалізації та впровадженню на регіональному рівні, а також створити мережу партнерів та активістів, які будуть активно долучатися до реалізації Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року в регіонах на рівні області, районів та ОТГ». А Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні, у своєму зверненні зазначив: «Ми віримо, що тільки за активної участі народу України в реалізації цієї програми на територіальному рівні ми дійсно зможемо змінити країну».

Регіональний Форум «Дні Сталого Розвитку в Сумській області» є спільним проектом ПРООН, СНАУ та СумДУ. Звісно, це дуже велика честь проводити захід такого масштабу на базі нашого ЗВО. Але Сумський НАУ було обрано не випадково. Історія співпраці СНАУ з Проектом ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-2» розпочалася ще у 2013 році з підписання Меморандуму про взаємопорозуміння між двома організаціями. На початку 2015 року було прийнято рішення про створення Ресурсного центру зі сталого розвитку. З того часу в рамках роботи наукових конференцій завжди організовується секція «Сталий розвиток аграрного сектора та сільських територій». Також Ресурсний центр СНАУ спільно з Сумським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад постійно проводить виїзні семінари для голів сіл та селищ. Вперше в Україні на базі нашого університету за активної підтримки Міністерства агрополітики було розпочато роботу за програмою «RISE». Також вже традиційним став захід під назвою «Зелена планета СНАУ», протягом якої наші студенти приймають участь в озелененні м. Суми та області, висаджуючи дерева. У відповідності до завдань Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року в університеті підготовлена Освітня програма «Регіональний менеджмент». У 2017 році СНАУ отримав від Міністерства освіти і науки України фінансування на наукове дослідження «Інституційне забезпечення сталого розвитку сільських територій і умовах адміністративно-територіальної реформи». Також активною є співпраця університету з Сумським обласним ресурсним центром. Спільно організовуються виїзди студентів у громади, де впроваджено проект «Місцевий розвиток орієнтований на громади». І це далеко не весь перелік проведеної університетом роботи, направленої на сталий розвиток. Попереду ще дуже багато нових проектів, але ми сповнені енергією та бажанням, адже розуміємо, що краще завтра залежить від небайдужого сьогодні!

Новини

Субота, 15 грудня 2018
Експертна комісія знову працює у СНАУ
На факультеті агротехнологій та природокористування... Детальніше...
П'ятниця, 14 грудня 2018
Студенти СНАУ виграли поїздку до Франції
13 грудня в Національному університеті біоресурсів і... Детальніше...
П'ятниця, 14 грудня 2018
СНАУ поглиблює співпрацю зі школами Сумщини
Сьогодні у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...
Четвер, 13 грудня 2018
Викладачі СНАУ отримали срібло на настільному тенісі
12 грудня у спортивному комплексі Сумського... Детальніше...
Четвер, 13 грудня 2018
Відбулася конференція трудового колективу
Наприкінці минулого тижня у Сумському національному... Детальніше...
Середа, 12 грудня 2018
СНАУ – срібний призер змагань з настільного тенісу
10 грудня 2018 року на базі Сумського державного... Детальніше...
Середа, 12 грудня 2018
У СНАУ змагалися волейболісти
З 4 по 11 грудня в ігровому залі нашого університету... Детальніше...
Середа, 12 грудня 2018
Експертна комісія перевірила чергову спеціальність СНАУ
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки... Детальніше...
П'ятниця, 07 грудня 2018
Нові члени «Доброї волі» СНАУ отримали посвідчення
П’ятого грудня у залі Вченої ради Сумського... Детальніше...
Четвер, 06 грудня 2018
Співробітникам СНАУ вручили ордер на квартиру
Сьогодні у залі Вченої ради Сумського національного... Детальніше...
Четвер, 06 грудня 2018
Студенти СНАУ стали чемпіонами світу!
З 30 листопада по 2 грудня проходив XII Чемпіонат Світу з... Детальніше...
Четвер, 06 грудня 2018
Студент СНАУ на змаганнях з панкратіону
Нещодавно у м. Будапешт (Угорщина) відбувся Кубок... Детальніше...
Четвер, 06 грудня 2018
Президент України присвоїв почесне звання професору СНАУ
1 грудня 2018 року вийшов Указ Президента України № 404/2018... Детальніше...
Четвер, 06 грудня 2018
Студенти СНАУ пройшли до фіналу конкурсу «Агро 2019»
23 листопада у стінах Сумського національного... Детальніше...
Четвер, 06 грудня 2018
Чергова спеціальність у Сумському НАУ пройшла акредитацію МОН
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.