Шановні відвідувачі сайту!

З 1 квітня 2019 року припиняє роботу доменне ім'я сайту SAU.SUMY.UA. На сайт Ви зможете зайти за новим ім’ям: SNAU.EDU.UA

English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

10_17 травня на факультеті економіки і менеджменту СНАУ відбулось урочисте відкриття навчально-наукової лабораторії в рамках реалізації Проекту «Від теоретично-орієнтованого до практичного навчання у аграрній сфері/TOPAS».

TOPAS є Європейським проектом, що фінансується програмою ЄС Еразмус+ та включає 10 партнерів з шести країн: Німеччина, Великобританія, Румунія, Польща, Вірменія, Україна та Узбекистан.

Головна мета проекту - полегшити трансформацію від викладача до студентцентрованої форми освіти та практично-орієнтованого навчання та дослідження в аграрній сфері – отже, можливості працевлаштування - в Узбекистані, Україні та Вірменії шляхом посилення співпраці аграрних університетів з підприємствами шляхом покращення практичного стажування.

Проект спрямований на подолання розриву між освітою та практичною сферою та введення навчальної методології, інструментів та інфраструктури для нефронтального практично-орієнтованого навчання з використанням сучасних підходів викладання, спрямованих на майбутніх та колишніх випускників, розроблення міждисциплінарної та відкритої для будь-яких користувачів платформи з метою сприяння співробітництва між підприємствами та університетами, розширення співпраці з фермерськими господарствами та впровадження інновацій у практично-орієнтоване навчання та викладання для забезпечення кращої відповідності запропонованих кваліфікацій потребам ринку праці.

Забезпечення широкого впливу на всі цільові групи, поширення результатів проекту шляхом застосування багаторівневого підходу:

- всередині партнерів-університетів через внутрішні портали, конференції, тренінги, практики, стажування, тощо;

- зміцнення прямих зв'язків між вищими навчальними закладами та Агробізнесом;

- встановлення зв'язків з фермерськими підприємствами та галуззю, з якими партнери мають прямі зв'язки (в тому числі торговельні палати, асоціації агробізнесу, а також інші органи, зацікавлені в освіті на практиці та тих, що вимагають збирання даних про господарство (наприклад, національні агентства, міністерства сільського господарства , науково-дослідні інститути тощо).

Завдяки фінансуванню Європейського фонду Еразмус+ в рамках проекту TOPAS лабораторія обладнана надсучасним обладнанням, зокрема: інтерактивним дисплеєм з сенсорним екраном, сучасними переносними та настільними комп'ютерами нового покоління з процесорами серії і7, професійною цифровою відеокамерою з додатковим обладнанням для створення, запису відкритих он-лайн курсів та відео лекцій. Унікальність лабораторії надає надпотужний за ємністю та швидкістю DATA сервер, який здатний підтримувати одночасно роботу 1000 сайтів, зберігати велику базу відеоінформації. Потужність Сервера дозволяє об’єднати не тільки всі області України, а й 6 країн учасників проекту TOPAS. Попередня вартість лабораторії понад 1 млн.грн.

Одним з напрямків використання лабораторії - ознайомлювати з новими програмами в Агробізнесі, їх можливостями та способами їх впровадження у життя. В режимі он-лайн користувачі лабораторії зможуть відслідковувати зміни цін на сільськогосподарську продукцію на світових товарних біржах, аналізувати цінові тренди, попит та пропозицію на сільськогосподарську продукцію. Одна з програм, яка вже активно використовується в навчальному процесі у СНАУ і є підґрунтям в реалізації проекту ТOPAS - інноваційна програма Regio MAX, розроблена Університетом Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина). Вона є реальною відповіддю запитам сьогодення сучасного фермера. Програма пропонує фермеру комплексне рішення на основі попереднього суцільного введення виробничих аграрно-економічних даних: повний облік витрат, розрахунок маржинального доходу, оптимізація фінансових потоків, аналіз рентабельності, окупності та планування діяльності. Господарство зможе швидко визначити основні проблеми, змоделювати можливі варіанти їх вирішення, адже одночасно дозволяє фермеру прораховувати декілька варіантів виробничого процесу на наступний маркетинговий рік. Програма дає можливість фермеру діагностувати нюанси, через які господарство недоотримує прибуток, виявить фактори, за допомогою яких він зможе їх усунути (добрив, насіннєвого матеріалу чи засобів захисту рослин або зміну технології), змоделювати ці елементи і водночас проводить головне – навчання.

Дана лабораторія направлена на формування нової сучасної генерації аграрних менеджерів, готових до прийняття всіх викликів сьогодення, аналізувати великі бази даних, здійснювати економічні прогнози та приймати ефективні управлінські рішення.

На сьогодні сформовано попередній пул підприємств, які задіяні у Проекті. Вже влітку цього року студенти, направлені на практику до цих підприємств, будуть проводити збір виробничих даних та одночасно ознайомлювати керівників підприємств з програмою МАХ. Результатом збору даних буде створення єдиної міжнародної аналітичної бази даних, он-лайн доступ до якої будуть мати усі всі задіяні підприємства і господарства у Проекті, яка буде для них платформою для оцінки потенційних можливостей, вивчення досвіду та використання бенчмаркінгу у плануванні діяльності.

Сталість Проекту забезпечується стратегічною підтримкою Міністерством аграрної політики та продовольства України, Всеукраїнською ГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України», Департаментом агропромислового розвитку України Сумської ОДА, Спілкою аграрних підприємств Сумської області, ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумської області», ГО «Органічна Україна. Північ»; агрохолдингами KERNEL, МХП, ІМК.

 

Новини

Четвер, 23 травня 2019
Один пояс – один шлях
23 травня у стінах Великого конференц-залу... Детальніше...
Понеділок, 20 травня 2019
Сумський НАУ провів щорічний бал
Традиційно навесні Сумський НАУ організовує величне... Детальніше...
П'ятниця, 17 травня 2019
Кабмін зацікавився науковими розробками СНАУ
Наказом № 630 від 08 травня 2019 року Міністерство освіти... Детальніше...
П'ятниця, 17 травня 2019
СНАУ святкує День Науки
Традиційно в третю суботу травня в Україні святкують... Детальніше...
П'ятниця, 17 травня 2019
День вишиванки у Сумському НАУ
Третій четвер травня давно перетворився на... Детальніше...
Вівторок, 14 травня 2019
Верховний Суд розглянув касаційну скаргу
  27 березня 2019 року Верховний Суд у складі колегії... Детальніше...
Вівторок, 14 травня 2019
Сумський НАУ на міжнародній конференції у Румунії
6-10 травня в університеті сільськогосподарських наук... Детальніше...
Вівторок, 14 травня 2019
Перемога танцювального колективу Сумського НАУ
Ансамбль сучасного бального танцю «SWAY» та молодша... Детальніше...
П'ятниця, 10 травня 2019
Відкриття лабораторії TOPAS до дня народження СНАУ
7 травня на факультеті економіки і менеджменту СНАУ... Детальніше...
Середа, 08 травня 2019
У Сумському НАУ відбулися урочистості до 9 травня
9 травня вся Україна відзначає День перемоги над... Детальніше...
Вівторок, 07 травня 2019
СНАУ святкує 42 річницю з дня створення!
7 травня Сумський національний аграрний університет... Детальніше...
Вівторок, 07 травня 2019
СНАУ – срібні призери з легкої атлетики
6-7 травня 2019 року на стадіоні Сумського державного... Детальніше...
Понеділок, 06 травня 2019
Школярка-Панянка: третій випуск
3 травня вишуканим Випускним вечором завершилось... Детальніше...
Понеділок, 06 травня 2019
З Днем Народження, Анатолію Михайловичу!
Сьогодні свій 55-й ювілейний День народження святкує... Детальніше...
Понеділок, 06 травня 2019
Кінологічні змагання у СНАУ
30 квітня - 01 травня 2019 року на головному стадіоні... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Середа, 17 квітня 2019
Зустріч із в.о. Міністра аграрної політики і продовольства України Ольгою Трофімцевою
До Путивльського коледжу Сумського НАУ завітала... Детальніше...
Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...

                                  

                                  

                                       

 

 

rektor-2019

 

                                                  

 

 

rozklad2

thumb_menedgment2

StartUpS

Agrointer

mova_2017


Ag-Lab

Logo-TOPAS

logo_big

rise_2

globino_2thumb_kernel_selectIMK2_3thumb_rozv_sg_selectlogo-banner_right-box


ekts_2photogalereya1

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.