Шановні відвідувачі сайту!

З 1 квітня 2019 року припиняє роботу доменне ім'я сайту SAU.SUMY.UA. На сайт Ви зможете зайти за новим ім’ям: SNAU.EDU.UA

English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

7_2Вже четвертий рік поспіль Сумський національний аграрний університетна своєму стадіоні зустрічає юних кінологів зі всієї України.

1-2 червня 2019 року у місті Суми пройшов Відкритий чемпіонат з багатоборства зі службовими собаками серед молоді «Юний кінолог». Дуже приємно, що ініціатива Національної поліції України, яку підтримали Кінологічна спілка України та наш університет, переросла у традиційні змагання, які спонукають готуватися до участі у них юних спортсменів заздалегідь.

У змаганнях взяли участь 67 кінологічних пар з 23 областей України. Майже вся країна! Такого представництва на дитячому чемпіонаті ми давно не бачили!

Зовсім не випадково базою проведення змагань став Сумський національний аграрний університет, адже саме тут на біолого-технологічному факультеті, вже більше 20 років проводиться підготовка фахівців за спеціалізацією «Кінологія».

Урочисте відкриття змагань почалося парадом юних кінологів, на якому поруч з дітьми йшли їх старші наставники у поліцейській формі та сумські кадети.

Спортивне свято, як і очікувалось, видалось цікавим, видовищним та по-справжньому захоплюючим. І не дивно – свої вміння демонстрували команди, підготовлені  на базі головних управлінь Національної поліції з 23 областей України, окрім того, цього річ до поліцейських команд долучилися команда Збройних сил Україна та цивільна команда з Закарпаття «Замкова вежа».

Юні кінологи зі своїми улюбленцями різних порід – мисливських, службових і декоративних, демонстрували свої навички з подолання смуги перешкод, курсу слухняності та захисній справі. Кожен виступ супроводжувався підбадьорливими вигуками з трибун та гучними оплесками.

Як звичайно буває в таких випадках, глядачі гідно оцінили кожен виступ, бо чи не кожен розумів, скільки сил, праці та терпіння потрібно вкласти у виховання та дресирування тварини, щоб врешті вона стала не тільки домашнім улюбленцем, а справжнім другом, відважним захисником та розумним пошуковцем. І все ж таки найбільші симпатії дісталися самим юним учасникам, особливо чотирирічномуКазакову Кирилу з Маріуполя, та його чотирилапому напарникулабрадор-ретривером, які разом були майже однакового зросту.

Дуже хочеться відмітити Сумську команду, яка неодноразово піднімалася на п‘єдестал пошани, та у командному заліку за всіма трьома розділами посіла перше місце. І особливо приємно, що тренером цієї команди є випускниця нашого біолого-технологічного факультету Наталія Шинкарьова, яка зараз працює методистом-кінологом у Кінологічному центрі ГУНП в Сумській області.

Загалом же юні кінологи зі своїми тваринами настільки яскраво та гарно виступили, що поважному журі довелося непросто визначити найкращих та розподілити призові місця.

Врешті, підсумки змагань визначились наступним чином:

У змаганнях «Смуга перешкод»

Діти (до 15 років):

1 місце – Шинкарьова Єлизавета, м. Суми.

2 місце – Старостенко Борис, м. Суми

3 місце - Лєвочкін Олексій, Черкащина.

Юніори (15-18 років):

1 місце – Бабенко Костянтин, Київська обл.;

2 місце – Овчаркіна Марія, Одеська;

3 місце – Петах Юліан, «Замкова стража», Мукачево

Командний залік:

1 місце – команда Сумської області

2 місце – команда Закарпатської області «Замкова варта»

3 місце – команда Кіровоградської області.

У змаганнях з загального курсу дресирування серед юніорів (15-18 років) перше місце завоювала Клименко Тетяна з Сумщини, 2 місце посіла Овчаркіна Марія з Одещини, третє місце виборов Петах Юліан з Закарпаття.

В категорії «Дітіи» «золото» заслужено дісталось Салій Олександрі (Одеська область), «срібло» розділили Швидка Ганна (Харківська область) та Казаков Кирило (Донецька область), «бронза» - у Лєвочкіна Олексія (Черкаська область).

У змаганнях з курсу слухняності в командному заліку перше місце посіла команда Сумської області, друге – команда Донецької області, третє – команда Одеської області.

У змаганнях «Захисна служба»:

1 місце – Діхтярьов Антон, Суми;

2 місце – Курбатова Юлія, Київ;

3 місце – Клименко Тетяна, Суми.

У командному заліку з «Захисної служби» переможцями знов стала команда Сумської області.

У змаганнях з багатоборства призові місця розподілилися наступним чином:

Вікова категорія «Діти», багатоборство:

1 місце – Курбатова Юлія, м. Київ;

2 місце – Швидка Ганна, Харківська область;

3 місце – Мулик Надія, м. Херсон.

Вікова категорія «Юніори», багатоборство:

1 місце – Діхтярьов Антон, м.Суми;

2 місце – Клименко Тетяна, м.Суми;

3 місце – Петах Юліан, «Замкова варта», Закарпаття.

В підсумку в командному заліку з багатоборства перше місце завоювала команда ГУНП в м. Київ, друге місце посіла команда ГУНП в Сумській області, третє місце виборола команда ГУНП в Житомирській області.

Загалом же, жоден зі спортсменів не залишився без нагороди. Подарунки та подяки за підготовку команд отримали також і тренери учасників.

Як зазначає керівник поліції Сумщини Микола Лушпієнко, який і вручив учасникам Чемпіонату подарунки, головне у подібних спортивних заходах навіть не самі змагання чи перемоги, а реальна робота та навчання молодого підростаючого покоління. «Виховується не тільки любов до тварин, чи навички їх дресирування, в першу чергу виховується юна особистість, - підкреслив він. – Прищеплюються такі риси характеру, як воля, терплячість, самовідданість, уміння співпереживати іншій істоті, вміння ставити і досягати мети. Без цього неможлива робота кінолога. Я вважаю, що молодь, яка постійно займається цією справою, переймає від дорослих товаришів та наставників такий досвід, має величезний потенціал. Такими дітьми можна і треба пишатися, їх необхідно всіляко підтримувати та заохочувати, аби у майбутньому вони стали достойною зміною нинішніх правоохоронців».

Тож задоволеними залишились і учасники Чемпіонату, і вболівальники, й пересічні глядачі. Говорять – такі заходи не лише цікаві та видовищні, а й вельми актуальні. З одного боку, вони дають можливість сучасній молоді проявити себе у добрій справі, з іншого – залучають величезну кількість глядачів, котрі у свою чергу, маючи настільки гарний приклад, можуть знайти для себе не просто захоплення, а й справу свого життя.

Організатори змагань стверджують, що з кожним роком на Сумщину приїздить все більше команд з усіх куточків України, їх склад стає ширшим, а самі юні кінологи щоразу демонструють все кращі та більш професійні навички у роботі з тваринами. Тож і на майбутній, пʼятий відкритий Чемпіонат очікують прибуття сильних команд та запрошують сумчан та гостей Сумщини в червні наступного року в Сумській національний аграрний університет знову долучитися до видовищного і цікавого спортивного свята.

Відео репортаж https://www.youtube.com/watch?v=X7xJD8zZO-c&fbclid=IwAR2lh1KzAbwQlqXD_gddD3_i2C92RUrDDNaAFYs2s58oRxtmmDkut0G-DKs

Новини

Четвер, 20 червня 2019
У Сумському НАУ говорили про розвиток агробізнесу
20 червня у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...
Середа, 19 червня 2019
Представники Сумського НАУ у Ерфурті
18-19 червня у німецькому місті Ерфурт зібрались... Детальніше...
Середа, 19 червня 2019
У Сумському НАУ провели протипожежне тренування
7 червня у гуртожитку №2 Сумського національного... Детальніше...
Вівторок, 18 червня 2019
Обмін інноваціями у сфері інженерії
11-14 червня 2019 року, на базі Луцького національного... Детальніше...
Вівторок, 18 червня 2019
Фестиваль Націй у Відні
Хто добре знайомий з хореографом Ольгою Гетманенко та... Детальніше...
Вівторок, 18 червня 2019
Відкрито набір на міжнародну наукову школу
До участі в міжнародній науковій літній школі, яка... Детальніше...
Вівторок, 18 червня 2019
Студенти-екологи СНАУ обговорюють концепцію сталого розвитку в Польщі
Природний заповідник «Михайлівська цілина» у... Детальніше...
Середа, 12 червня 2019
ECO-квест «Чисті ігри: Save Nature»
На початку літа в усіх загальноосвітніх навчальних... Детальніше...
П'ятниця, 07 червня 2019
«Юний кінолог» у Сумському НАУ
Вже четвертий рік поспіль Сумський національний... Детальніше...
Вівторок, 04 червня 2019
Візит влади до Сумського НАУ
3 червня до Сумського національного аграрного... Детальніше...
П'ятниця, 31 травня 2019
Студентка СНАУ стала Віце-Міс СтудМіс Сумщини 2019!
24 травня у розважальному центрі «Діалог» відбулася... Детальніше...
П'ятниця, 31 травня 2019
Вітаємо із захистом!
Вітаємо асистента кафедри технології молока і м'яса... Детальніше...
Середа, 29 травня 2019
У Сумському НАУ відмітили кращих китайських студентів
29 травня у Залі ректорату Сумського національного... Детальніше...
Вівторок, 28 травня 2019
Студентка СНАУ на конференції «Аграрний маркетинг»
22-24 травня у Таврійському державному... Детальніше...
Вівторок, 28 травня 2019
Підведення підсумків навчання студентів з КНР
27 травня в залі Вченої ради Сумського національного... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Середа, 17 квітня 2019
Зустріч із в.о. Міністра аграрної політики і продовольства України Ольгою Трофімцевою
До Путивльського коледжу Сумського НАУ завітала... Детальніше...
Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.