50 відтінків права: скільки професійних свят у юристів?

Сьогодні, 8 жовтня, в Україні відзначають День юриста. Виявляється, що це свято для нас таке ж давнє, як і пам’ятки епохи Київської Русі. Адже, як з’ясувалося, ще у ті, далекі, часи зародилися підвалини сучасної юриспруденції. А праотцем цієї науки можна по праву назвати київського князя Ярослава Мудрого, який 8 жовтня 1016 року видав збірку законів «Руська правда».

Ця збірка містила положення кримінального, торговельного, спадкового та процесуального права. А до того ж вона єдина з усіх пам’яток ХІ століття має специфічні риси української мови, тож є ще й мовною пам’яткою. Руська правда є важливим історичним джерелом, яке допомагає дослідникам відтворювати діяльність адміністративного княжого апарату, виявляти нюанси суспільного розшарування, досліджувати вияви фінансових операцій, стежити за технікою управи ріллі, господарським знаряддям та врожаєм.

Хоча, до слова, 8 жовтня  – не єдине професійне свято у юристів. Так, 4 липня відзначають День судового експерта, 2 вересня – День нотаріату, 1 грудня – День працівників прокуратури, а 19 грудня – День адвокатури.

Менш з тим, сьогодні ми вітаємо всіх юристів, а першою чергою, представників юридичного факультету СНАУ з професійним святом та бажаємо міцного здоров’я, міцних нервів, кар’єрних успіхів та вдячних клієнтів!