Делегація СНАУ повернулася з міжнародного проєкту Erasmus + Interadis у Вільнюсі 

Представники Сумського національного аграрного університету стали учасниками навчального візиту у Литві. Заходи відбулися на базі університету Миколаса Ромеріса у м. Вільнюс, головною темою проєкту стала «Міжнародна студентська адаптація та інтеграція».

Впродовж тижня делегації презентували міжнародний офіс, що працює над проєктом, організовували ознайомчі екскурсії по університету та виступи спікерів, які розповідали про використання інструментів маркетингу, системи адміністрування, інтеграцію міжнародних студентів у суспільство та соціокультурну інтеграцію.

«Сьогодні одним з основних завдань університету, яке чітко виписане в стратегію розвитку, є інтернаціоналізація. Правильне впровадження її механізмів в освітній і науковій діяльності неможливе без вивчення закордонного досвіду. Університет Миколаса Ромеріса є одним з провідних закладів вищої освіти в Литві, зокрема і по роботі з іноземними здобувачами освіти. Тому ця співпраця є важливою для нас» – ділиться враженнями голова делегації, проректор з наукової роботи, доктор економічних наук, професор Данько Юрій Іванович.

«Нас вразила IT-система литовських університетів. Комунікація зі студентами розпочинається ще до того як вони приїжджають на навчання. Вони отримують доступ до електронної пошти, до сервера через систему адміністрування. Також якісно працює самоврядування, є обмін мобільності студентів та викладачів», – зазначив Пасько Олег Віталійович, кандидат економічних наук, доцент.

«Наразі наша головна задача – визначитися з блоками англомовних курсів, які будуть на україномовних програмах, це допоможе сформувати каталог дисциплін англійською мовою, розширити підтримку студентів. Щодо мобільності оцінки якості програм в університеті Миколаса Ромеріса, то у них дуже розвинений центр кар`єри, менторська підтримка студентів та є активна діюча мережа випускників», – розповідає кандидатка економічних наук, доцентка Скляр Ірина Дмитрівна.

«Якщо порівнювати процеси підготовки і вимоги до захисту докторських робіт,то вони проходять ідентично у наших університетах. На докторнатурі навчається 230 студентів як і у нас, так і в литовському університеті», говорить кандидат економічних наук, доцент Костель Микола Васильович.

«Щодо університету Миколаса Ромеріса, то мені сподобався підхід до інтеграції студентів, адже у них розвинена система менторства, студентам постійно проводяться об`єднувальні заходи. Також в університеті популяризують сталий розвиток, проводять дні чи місяці сталої енергії. Роботу зі студентами влаштували справді на високому рівні. Щодо системи наукового відділу, то вони у нас дуже схожі», – наголосила Мельник Олена Сергіївна, кандидатка технічних наук, доцентка.

«Щодо роботи піар-служб, то я відмітила для себе проведення «Welcome weeks», які у майбутньому можна буде проводити й у нас. Також я вкотре переконалася, що потрібно приділяти більше часу налагодженню особистісної комунікації між студентами, створювати умови для діджиталізації студентства, особливо охопити інформування іноземних студентів», – зазначила Ксенія Блюмська-Данько, кандидатка економічних наук, доцентка.

За результатами звітності проведеної роботи у рамках міжнародного проєкту делегація формуватиме список завдань для розвитку і подальших перспективних цілей Сумського національного аграрного університету. Найактуальнішими задачами наразі є розвиток останнього у IT-сфері, підвищення показників академічної мобільності та залучення до навчання більшої кількості іноземних студентів.