Команда СНАУ інформувала жителів Путивльської громади щодо можливості розвитку власної справи у сфері крафтового та зеленого туризму

Розвивати свою справу у межах свого регіону, рідного міста чи селища – можливо. Бажаючі зможуть долучитися до проєкту «Розширення можливостей працевлаштування через розвиток зеленого та крафтового туризму в межах «Туристичного трикутника Сумщини». Проєкт передбачає безкоштовне навчання потенційних учасників, сертифікованими тренерами МОП, азів ведення бізнесу, фінансової грамотності, правильного вибору персоналу, забезпеченню екологічності свого підприємства тощо.

Проєкт реалізується Міжнародною організацією праці за фінансування Міністерства закордонних справ Данії. Координатором є Сумський національний аграрний університет, на базі якого буде створено бізнес-хаб, де продовжать навчання учасники з найвдалішими напрацюваннями бізнес-плану майбутнього проєкту.
Партнерами проєкту є Сумський обласний центр зайнятості, Сумська обласна держадміністрація, Глухівська, Есманьська, Кролевецька, Путивльська, Новослобідська громади.

Сьогодні, 20 січня, на базі Путивльської міськради команда СНАУ презентувала проєкт присутнім на зустрічі жителям міста, громади, старостам сіл, ЗМІ.
Олена Мельник – менеджерка проєкту розповіла про особливості його реалізації, проінформувала як саме можна стати учасником проєкту, хто може ним бути та які результати зможе отримати людина, громада і бізнес унаслідок спільної продуктивної взаємодії. Асистент менеджера проєкту – Олександр Коваленко – досвідчений гід, а також голова правління ГО «Туристичний розвиток регіонів» займається розвитком туризму на Сумщині. Він поділився з присутніми успішними історіями інших громад, які реалізували подібні проєкти на місцях.

Жителі Путивльської ТГ переймаються проблемами своєї громади, хочуть зробити її краще, а тому вмотивовані займатися своєю справою і розвиватися у межах свого регіону. Деякі місцеві приготували презентацію про наявні туристичні об’єкти та магніти Путивльщини, а також бізнес-ідеї, які можна реалізувати у місті.

Після презентації команда мала змогу потрапити на невелику екскурсію Путивлем та оцінити туристичні магніти місцевості, які є привабливими для потенційного туриста. Одним з таких магнітів є Мовчанський монастир – жіночий монастир Конотопської єпархії Української православної церкви, що побудований ще у 1405 році. Це справді масштабний, величний комплекс з споруд, що приваблюють людей з усієї України.

Реєстрація на тренінги у Путивльській громаді розпочнеться з 24 січня і триватиме 2 тижні, а п’ятиденні тренінги стартують з 21 лютого.