На базі Сумського НАУ досліджуватимуть перспективи вирощування сої

Вирощування сої – напрямок відносно новий для українських аграріїв, та все ж таки, на думку експертів він є дуже перспективним, оскільки виробництво продукції з цього роду бобових стрімко зростає.
Однак, культура ця є досить вимогливою у вирощуванні, тому вимагає додаткових знань від аграріїв. Розуміючи це, Сумський національний аграрний університет налагоджує співпрацю з ТОВ «Дунайська соя», яке активно займається розвитком вирощування сої в Україні.
Днями ректор СНАУ Володимир Ладика та декан факультету агротехнологій та природокористування Ігор Коваленко підписали з «Дунайською Соєю» меморандуми, згідно з якими в університеті буде впроваджено навчальну дисципліну на основі рекомендацій провідних підприємств, що спеціалізуються на вирощуванні сої. Також планується створення демо-ділянок під вирощування сої, на яких студенти будуть досліджувати особливості цієї культури. Не менш важливим кроком має стати створення навчальних програм для фермерів, які планують вирощувати сою.
Така співпраця та синергія освіти та бізнесу має створити сприятливі умови для розвитку агропромислового комплексу України, що неодмінно позитивно позначиться на економіці країни.