Науковці СНАУ отримали грантову підтримку від Чеського уряду

Не перший рік реалізується проєкт Чеського університету природничих наук м. Прага та СумДУ «Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів України», що підтримано урядом Чеської республіки. Обрані університети – це СНАУ, СумДУ, БНАУ, ДДАЕУ, ХНАУ ім. В.В. Докучаєва (зараз БТУ). У рамках проекту у жовтні 2021 року було оголошено нову грантову пропозицію на 2021-2022 рр. Найголовнішими вимогами до отримання грантів були: співпраця науковців якнайменш двох університетів та зобов’язання надати до 15.12.2021 р. підготовлену статтю для подальшого опублікування у науковометричних базах WoS/Scopus.  18 листопада в університет прийшло повідомлення, що грантову підтримку одержали дві заявки.

1.Проєкт СНАУ+СумДу «Система для сівалки, що дозволяє проводити обробку інокулянтами під час посіву», головний координатор Микола Шелест, асистент кафедри тракторів, сільськогосподарських машин та транспортних технологій (члени команди від СНАУ – Дацько О.М., Зубко В.М., Хворост Т.В. та студенти).

2.Проєкт СНАУ+БТУ+ДДАЕУ «Вплив органічних добрив з біогазових станцій на мікробіологічні, фізичні та хімічні властивості грунту та ріст рослин», головний координатор Захарченко Еліна, доцент кафедри агротехнологій та природокористування (член команди від СНАУ – аспірантка Сіхуан Чжан).

Оскільки тривалість програм рік, то і грудень, і наступні місяці будуть достатньо напруженими, щоб реалізувати задумане. СНАУ бажає науковцям натхнення та наснаги для виконання запланованих етапів проєктів!