Науковці СНАУ взяли участь в конференції в Польщі

Минулого тижня в Університеті природничих наук Любліна (Республіка Польща) відбулася міжнародна науково-практична конференція «Рідні породи тварин як важливий елемент охорони біорізноманіття, збереження традицій регіонів та виробництва продуктів харчування з підвищеною цінністю для здоров’я». Науковий захід присвячений 50-річчю наукової діяльності доктора сільськогосподарських наук, професора Жигмунда Литвинчука. У роботі конференції взяли участь науковці з різних країн Європи, зокрема Польщі, України, Угорщини, Румунії, Словенії, які займаються науковою проблематикою розведення аборигенних порід великої рогатої худоби.

Професор Жигмунт Литвинчук багато років очолював Університет природничих наук Любліна. Саме за його каденції відбулося підписання меморандуму про співпрацю з Сумським національним аграрним університетом.

В роботі конференції взяли участь і науковці нашого університету на чолі з ректором, доктором сільськогосподарських наук, професором Володимиром Ладикою. Володимир Іванович виступив з доповіддю на тему “Генетичні ресурси України та перспективи збереження місцевих порід великої рогатої худоби”. У своїй доповіді ректор зокрема зупинився і на особливостях збереження Лебединської породи великої рогатої худоби, яка є характерною для Сумської області.