Навчально-дослідницький візит науково-педагогічних працівників Сумського НАУ до Університету прикладних наук Вайенштефан-Трісдорф, Німеччина

Делегація від Сумського НАУ повернулася з навчально-дослідницького візиту в рамках проєкту«Німецької служби академічних обмінів (DAAD)»,що відбувся в Університет прикладних наук Вайенштефан-Трісдорф (HSWT), Німеччина з 8 по 12 листопада 2021 року. HSWT розділений на два відділи Вайенштефан і Трісдорф, які складаються загалом із семи факультетів. Асортимент курсів складається з 19 курсів бакалавра, 13 подвійних курсів і 12 магістерських курсів. Коло предметів реалізується в автономному фаховому кластері, який стосується найважливіших сфер людського життя. Що починається з виробництва сільськогосподарської сировини, включає перероблення продуктів тваринництва, охоплює відповідні питання харчування та постачання, враховує екологічні вимоги та поширюється на розвиток сільських та міських територій. Таким чином, Університет прикладних наук Вайенштефан-Трісдорф гарантує навчання по всьому ланцюжку створення цінності «від поля до столу, або з поля на поличку магазину». Ця позиція виконується на міжнародному рівні через навчання та стажування, програми подвійнихдипломів, а також активну співпрацю з більш ніж 80 навчальними закладами по всьому світу, в томучислі Сумським НАУ.

Учасники делегації (Олег Пасько, Владислав Зубко, Олександр Соларьов, Юрій Ладика, Владислав Коваленко, Сергій Соколик, Ольга Бакуменко, Марина Савченко) мали робочі зустрічіз професорами :

Prof. Dr Johannes Holzner та координатором міжнародних проєктів Dragan Brkovic (щодо розвитку малих та середніх форм господарювання, земельних відносин, корпоративної соціальної відповідальності, змін клімату та добробуту тварин, спільних проєктів і заявок на Erasmus + KA2 CBHE та Horizon Europe);

Prof. Dr Jennifer Gerend (регіональний менеджмент, особливості рег. менеджменту при впровадженні земельної реформи, регіональні ланцюги доданої вартості);

Prof. Dr Bernhard Bauer (садівництво, захист рослин і пасовища);
Prof. Dr-Ing. Dr. agr. Iryna Smetanska (виробництво та перероблення рослин, біотехнологія та молекулярна діагностика);

та іншими.

Окрім того, була проведена екскурсія по кампусу, ознайомлення з матеріально-технічним забезпеченням освітньо-наукового процесу HSWT. Відбулася зустріч щодо проєкту DAAD з диджиталізації викладання та управління в ЗВО України. Також, HSWT має значний досвід щодо дуальної форми здобуття освіти, яка активно впроваджується в Сумському НАУ.  Продемонстрований досвід HSWT враховується під час формування цілей та програмних результатів навчання освітніх програм у Сумському НАУ.

Учасники делегації відвідали фермерськігосподарства, які не задовільняються продажем сировини і намагаються отримувати продукцію з доданою вартістю. Тобто реалізують ідею, яка є основою навчання  HSWT «ланцюжок створення цінності – від поля до столу, або з поля на поличку магазину». Найбільшої уваги заслуговують підприємства:

Altmühltaler Kürbiskerne Familie Hiermeier (www.kuerbis-kern-oel.de);

Sojahof Bernreuther (https://sojahof-bernreuther.de/default.html);

Franken GeNuss GmbH & Co.KG (https://www.franken-genuss.com/);

Zwingel kartoffeln, Grischberli(http://www.kartoffel-zwingel.de/);

Rosa Kuh (https://rosakuh.com/).

На зустрічах з групою дослідників, фермерів, представники СНАУ обговорили можливостіподальшої співпраці, зокрема, щодо спільних досліджень та формування грантових заявок на перспективу.