Навчання в СНАУ обирають кращі випускники країни

Завершився перший етап вступної кампанії 2019 для абітурієнтів на базі повної загальної середньої освіти.

Стали відомі результати вступної кампанії для випускників шкіл. Варто відзначити, що цьогорічний відбір майбутніх студентів був непростим, ускладненим цілим рядом об’єктивних обставин, що вплинули не лише на сумські виші, а й загалом на українські.

Серед них підвищення прохідного балу з математики та фізики (багато випускників просто не змогли отримати достатню для вступу кількість балів), так звана «демографічна яма» (природне зменшення кількості випускників через зниження народжуваності на початку 2000-х років), лібералізація умов навчання в закордонних ВУЗах, тощо.

Та попри складнощі, Сумський національний аграрний університет впорався з вступною кампанією. При чому в цьому році Сумський НАУ обрали випускники шкіл з найвищим рейтингом.

Так серед вступників СНАУ володар найвищого в Україні конкурсного балу в широкому конкурсі на спеціальність «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Володимир Крисько. Маючи показник 199,643 балу, хлопець мав можливість обрати будь-який навчальний заклад країни, де є обрана ним спеціальність. Проте Володимир обрав навчання в СНАУ.

Зробив вибір на користь Сумського аграрного і мешканець Рівненської області Петренчук Дмитро – учасник Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за спеціальністю «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та володар Президентської стипендії. Цікаво, що Дмитро до вступу в університет закінчив професійно-технічне училище, але вирішив продовжити навчання за обраною спеціальністю. Юнак вже подав документи до СНАУ на спеціальність «Агроінженерія».

Такі результати доводять: СНАУ – престижний навчальний заклад, який обирають найрейтинговіші випускники країни. Це підтверджує і рейтинг закладів вищої освіти, складений Асоціацію «Український клуб аграрного бізнесу», в якому СНАУ посідає почесне третє місце.