Ніколи знову – День пам’яті та примирення

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Ця дата – знак того, що через десятки років ми, як народ, пам’ятаємо жахіття війни та шануємо подвиг тих, хто визволив нашу землю від фашистської навали. Сьогодні по всій країні люди вшановують пам’ять воїнів, які поклали життя на захист рідної землі, говорять слова вдячності тим, хто повернувся живим.

Друга світова війна тривала з вересня 1939 року по травень 1945 і охопила всі континенти та скалічила мільйони життів. Війна на сході України і нині продовжує забирати життя кращих синів України. Ті, хто пережив та усвідомлює трагедію, яку несуть бойові дії народам і націям, говорять: «Ніколи знову!» Сьогодні це гасло, з яким ми зустрічаємо День пам’яті та примирення, День перемоги, який святкуватимемо завтра.

Сьогодні весь світ опинився у стані війни з новим, невідомим та невидимим ворогом – епідемією коронавірусу. І так, як і 75 років тому, ми всі об’єднуємось заради перемоги і кожен може зробити свій внесок у її наближення.

Так, 8 травня, у День пам’яті та примирення за ініціативи ректора Сумського національного аграрного університету Володимира Ладики та за сприяння первинної профспілкової організації викладачів та співробітників СНАУ представники університету  привітали тих, хто відстоював незалежність Батьківщини у Другій світовій війні та передали їм невеличкі подарунки в знак вдячності за їхній подвиг. Сьогодні це люди похилого віку, що знаходяться у зоні ризику. Тож забезпечити їх найнеобхіднішим – святий обов’язок молодих поколінь.

Не забули у профкомі СНАУ і про тих, хто відстоював незалежність сучасної України у боротьбі з окупантом на Донбасі, намагаючись віддячити та висловити глибоку шану мужнім українцям – учасникам бойових дій в зоні АТО.

Сьогодні ми усі молимось за те, щоб війни, епідемії та інші негаразди залишилися далеко в минулому. І всі ми могли сказати: «Ніколи знову!»