Представники СНАУ обговорили майбутнє вищої освіти із замміністром МОН Єгором Стадним

20 листопада з робочим візитом у Сумах перебував заступник міністра освіти та науки України Єгор Стадний. Метою цього візиту стало обговорення змін, які чекають на українські заклади вищої освіти вже наступного року.
Перед тим, як зустрітися із сумськими освітянами Єгор Стадний зустрівся з ректором Сумського національного аграрного університету, академіком НААН України Володимиром Ладикою. У ході розмови вони обговорили майбутнє вищої освіти в Україні – адже це питання турбує сьогодні керівників українських вишів.
«Завжди важливо, коли можна “з перших вуст” отримати інформацію. Особливо, якщо це інформація про майбутнє вищої освіти і науки. Приємно, що по переважній більшості питань ми маємо спільне бачення і розуміння ситуації. Звичайно, що є і застереження, але, переконаний, що в процесі впровадження вони будуть зняті», – прокоментував результати зустрічі Володимир Іванович.
Після зустрічі з ректором СНАУ заступник міністра МОН провів конференцію, в якій взяли участь представники сумських закладів вищої освіти, в тому числі й викладачі та студенти СНАУ. Під час конференції вони мали можливість задати Єгору Стадному питання, які їх найбільше турбують.
Одним з головних питань, які звучали під час зустрічі було фінансування українських вишів. За словами пана Стадного, на зміну системи державного замовлення, що існує сьогодні, має прийти система фінансування, яка базуватиметься на основі результатів діяльності вищого навчального закладу. Фінансування базуватиметься на певних індикаторах якості роботи. Це, наприклад, потрапляння вишу в міжнародні рейтинги, кількість залучених коштів з бізнесу, активність у науковій міжнародній діяльності тощо.
«За нашим моделюванням, ті університети, які зараз є великими, активними, кращими, отримають навіть більше. Один із варіантів дати студенту/студентці кращу освіту – це залучити хорошого мотивованого викладача. Такий викладач може бути тоді, коли у нього будуть привабливі умови роботи: заробітна плата, можливість вільно використовувати кошти з інших джерел. Ми дамо університетам можливість мотивувати викладачів додатковими фінансовими стимулами, надбавками до зарплати із своїх коштів, якщо університет вважатиме, що цей викладач цього достойний. Загалом, цей механізм буде стимулювати і самі університети бути зацікавленими у таких викладачах», – повідомив він.
На зустрічі Міністра з викладачами йшлося й про інші новації, яких у планах Міністерства ще багато, зокрема, спрощення отримання ліцензій, а саме – запровадження ліцензування в е-форматі.