Про впровадження світових стандартів якості шкільного харчування говорили у СНАУ

5 лютого у Сумському національному аграрному університеті відбувся круглий стіл, присвячений впровадженню системи контролю якості шкільного харчування НАССР. Учасниками заходу стали керівники закладів загальної середньої освіти із різних районів Сумської області, їхні заступники, керівники харчоблоків, тощо.

HACCP (англ. Hazard Analysis and Critical Control Point) — система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок. Система НАССР є науково обґрунтованою, що дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації й контролю небезпечних чинників.  У цій системі основна увага приділяється запобіганню виникненню ризиків і забезпеченню безпеки харчової продукції на усіх етапах процесу виробництва – від отримання сировини до випуску готової продукції.

Концепція НАССР була розроблена в 60-х роках спільними зусиллями компанії «Pillsbury», Лабораторії збройних сил США і Національного управління з аеронавтики і космонавтики (NASA) під час роботи над американськими космічними програми. Перед NASA стояло завдання розробити систему, яка унеможливлює утворення токсинів у харчовій продукції і, як наслідок, запобігти харчовим отруєнням.

Сьогодні ця система контролю якості набуває популярності у закладах громадського харчування, а також в організації харчування школярів. Перевага НАССР полягає у тому, що вона дозволяє попередити виникнення отруєння, а не боротися з його наслідками по факту.

«Нажаль, ми починаємо говорити про фальсифікацію харчових продуктів лише тоді, коли щось трапляється. Але все ж адміністративні фільтри на виробництві та система контролю якості НАССР, про яку ми сьогодні говоримо дає свої результати і ми маємо надію, що нам вдасться значно знизити кількість прикрих випадків у закладах харчування», – зауважив ректор СНАУ Володимир Ладика.

Під час круглого столу учасники могли детальніше розібратися з практичними аспектами впровадження системи НАССР в систему шкільного харчування. змогли більше дізнатися про цю систему, її переваги, вимоги та нормативне забезпечення. Головним спікером заходу стала Доцент кафедри технології переробки молока і м’яса, кандидат сільськогосподарських наук Болгова Наталія.