Провідні сільгоспвиробники долучаються до удосконалення освітніх програм СНАУ

Співпраця освіти і бізнесу – запорука якісної підготовки кадрів для аграрного сектору економіки України.  З 15 по 16 липня у межах реалізації пілотного проєкту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, HR-команда агроіндустріального холдингу «МХП» – одного із лідерів вітчизняного агропромислового сектору, на чолі з керівником відділу професійного навчання Центру розвитку персоналу Оленою Азєєвою, відвідала наш університет з робочим візитом.

Протягом двох днів представники холдингу «МХП» знайомилися з потужностями матеріально-технічної бази Сумського НАУ, зокрема відвідали: навчально-практичну лабораторію механізації свинарства «HOG SLAT»;  Центр точного землеробства; Інноваційний модуль віртуальної реальності та робототехніки; клас «ROYAL CANIN»; Центр колективного користування науковим обладнанням: «Навчально-наукова лабораторія ПЛР-діагностики», «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування»; навчально-науково-виробничу лабораторію технології переробки м’яса; інноваційний «Модуль виробництва та переробки молока».

З метою перегляду освітньо-професійних програм та індивідуальних навчальних планів студентів відповідно до потреб роботодавця, делегація агроіндустріального холдингу «МХП» взяла участь у чотирьох робочих зустрічах з представниками професорсько-викладацького складу факультетів: інженерно-технологічного, ветеринарної медицини, харчових технологій та біолого-технологічного.

Приємно відзначити ґрунтовний і структурований підхід, а також прогресивні погляди роботодавця щодо організації дуальної форми здобуття освіти та практичної підготовки майбутнього висококваліфікованого фахівця. Важливо, що спільні зусилля освіти та бізнесу в контексті дуального навчання націлені на якісну підготовку фахівця, який в перспективі, ще до завершення навчання в університеті – стане частиною ефективної команди професіоналів підприємства. Серйозною складовою у процесі переговорів – стала ініціативність викладачів Сумського НАУ та відгук представників агроіндустріального холдингу щодо проходження стажування на базі підприємства, адже хороший викладач – не тільки бездоганно знає теорію, цікавиться актуальними розробками, але й досконало володіє практичними навичками.

За результатами робочих зустрічей, переговорів і дискусій вдалося досягти окремих домовленостей щодо розвитку подальшої обопільної співпраці в контексті реалізації пілотного проєкту з дуальної освіти.