За підсумками обговорення проблемних питань з поглиблення демографічної кризи, міграція сільського населення, зростання безробіття, недостатності фінансування соціальної сфери села, низького рівня розвитку інженерної інфраструктури з метою створення належних умов для забезпечення стабільного соціально-економічного розвитку сільських територій в рамках реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та Концепції розвитку сільських територій, проведення адміністративно-територіальна реформа, надання більших повноважень органам місцевого самоврядування учасники круглого столу вирішили:

1. Відобразити в проекті Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року механізм реалізації основних напрямів Стратегії розвитку аграрного сектора України «3+5», зокрема зростання добробут сільського населення, створення нових робочих місць, підтримку малого аграрного бізнесу, розвиток органічного виробництва та виробництва нішевих культур, розширення ринків збуту аграрної продукції.

2. Вивчити досвід Березівської об’єднаної територіальної громади, об’єднаних територіальних громад інших регіонів України та забезпечити його поширення серед органів місцевого самоврядування (районні, сільські, селищні ради) Сумської області.

3. Враховуючи подальший розвиток сільських територій Сумщини, особливості місцевості в ресурсному забезпеченні, історико-культурних та природних цінностей, створення об’єднаних територіальних громад, необхідності розробки та реалізації перспективних планів, стратегій розвитку територій, окремих економічних і соціальних проектів, Сумському національному аграрному університету:

3.1. Сприяти процесам децентралізації та проведенню адміністративно-територіальної реформи в Сумській області шляхом проведення інформаційно-консультаційної діяльності;

3.2. Запровадити у Сумському національному аграрному університеті магістерський курс «Регіональний менеджмент» для підготовки фахівців за освітнім ступенем «Магістр» без відриву від виробництва (заочна форма).

4. Оприлюднити це рішення на веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації та Сумського національного аграрного університету.