Центр розвитку сільських громад Сумського національного аграрного університету завершив проведення у лютому 2016 року циклу тематичних навчально-практичних семінарів.

Семінари проводилися за семи темами, зокрема: «Роль проектного менеджменту в розвитку сільських територій», «Генеральні плани забудови: вимоги сьогодення», «Сучасні технології в овочівництві», «Сучасні технології з вирощування та переробки фруктів», «Сучасні технології з виробництва, переробки та зберігання молока», «Сучасні технології з виробництва, переробки та зберігання м’яса», «Виробництво екологічної продукції».

Більшу зацікавленість викликають семінари із стратегічного планування та генеральних планів забудови, де розглядалися питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, подання інвестиційних програм і проектів, регіонального розвитку Сумської області, вимоги до генеральних планів забудови, законодавчі та нормативні акти, особливості підготовки генеральних планів населених пунктів. У цих семінарах беруть участь близько двох третин від загальної кількості зареєстрованих осіб.

11 лютого 2016 року такі заняття проводилися для північних районів, а саме: Серединобудського, Ямпільського, Шосткинського, Глухівського, Кролевецького, Путивльського районів. Навчання проходили на базі Глухівського агротехнічного інституту імені С.А. Ковпака Сумського національного аграрного університету. У цих семінарах взяли учать 62 особи.

18 лютого 2016 року науковці університету проводили семінари для представниками західних та центральних районів Сумщини, а саме: Роменського, Липоводолинського, Недригайлівського, Конотопського, Буринського районів. Заняття проводилися на базі Роменського коледжу Сумського національного аграрного університету, які відвідали 64 учасники.

23 лютого 2016 року проводилися виїзні заняття у Охтирському коледжі Сумського національного аграрного університету для представників Охтирського, Тростянецького, Великописарівського районів. У цих навчання взяли участь 52 особи.

26 лютого 2016 року в Сумському національному аграрному університеті проводилися зайняття для фахівців із Краснопільського, Білопільського, Лебединського та Сумського районів, в яких взяло участь 28 осіб.

Загалом за підсумками навчань проведених у період з 11 по 26 лютого 2016 року взяли участь представники 18 районів в кількості 206 осіб, в тому числі землевпорядників – 50, сільських голів – 78, галузевих спеціалістів – 30, фермерів та підприємців – 33, інших зацікавлених осіб – 15.

Наступний семінар проводитиметься у Сумському національному аграрному університеті 2 березня 2016 року на тему: «Державна реєстрація земельних ділянок та прав на них. Повноваження органів місцевого самоврядування по розпорядженню землями».