Значний вплив цифрових технологій на буденне й професійне життя людей, необхідність у якісному дистанційному навчанні, бажання модернізувати шляхи надання освіти – рушійні чинники пошуку шляхів співпраці між університетами та підприємствами, що спеціалізуються на сучасних IT й PR технологіях.

20 вересня 2023 року Сумський національний аграрний університет уклав Меморандум про співпрацю з Приватним акціонерним товариством «ВФ Україна».

Розпочалася зустріч з вітального слова ректора Сумського НАУ Володимира ЛАДИКИ, який розповів, з якими викликами довелося зіштовхнутися закладу вищої освіти під час пандемії та повномасштабного вторгнення. Крім того, доповів присутнім про новий мобільний додаток e-SNAU, який дає студентам змогу в одному застосунку бачити свої документи, розклад, оцінки, тощо. Наразі розробка на стадії доопрацювання, проте молодь уже отримали свої дані для входу в систему. Розповів Володимир Іванович і про дистанційне навчання іноземних студентів:

«Ми доопрацьовуємо зараз модель навчання для китайських студентів. 1200 людей будуть навчатися у нас дистанційно. Головним викликом, крім застосування IT технологій, є мова, адже в Китаї мало хто досконало володіє англійською.»

Ректор СНАУ наголосив, що головною ціллю співпраці нашого університету з товариством «ВФ Україна» є реклама закладу для успішної вступної кампанії 2024.

«Ми вже почали працювати з випускниками коледжів, щоб заохотити їх до вступу в наш заклад освіти. Створили PR-відео для зацікавлення молоді. У рамках співпраці з товариством «ВФ Україна» головний акцент хотілось би зробити на випускників шкіл нашої області й України.» – коментує Володимир ЛАДИКА.

Серед представників ПАТ «Водафон Україна» під час підписання Меморандуму присутніми були Андрій БОЛЬШАКОВ, заступник Генерального директора з регіональної взаємодії, Сергій ТЕРЗІ, начальник відділу продажів бізнес ринку Схід, Наталія ЛЯПОЩЕНКО, експерт з корпоративного продажу, та Ігор БУЛГАКОВ, керівник напрямку з управління спеціальними ризиками.

Андрій БОЛЬШАКОВ, заступник генерального директора з регіональної взаємодії ПАТ «Водафон Україна», поділився досвідом співпраці з підприємствами. Спеціаліст запропонував створювати PR-кампанію для випускників шкіл, орієнтуючись на умовний портрет студента. Наталія ЛЯПОЩЕНКО, експерт з корпоративного продажу ПАТ «Водафон Україна», внесла ініціативу щодо проведення лекцій з можливостей новітніх технологій та штучного інтелекту в навчальному процесі. Першочергово планується, що участь у них будуть брати викладачі, згодом і студенти СНАУ.

Представники ПАТ «Водафон Україна» наголосили на важливості розвитку співпраці підприємства з аграрним бізнесом, який безпосередньо використовує новітні технології в роботі. Ректор СНАУ Володимир ЛАДИКА висловив думки про можливість створення «місточку» між партнерами нашого університет, що залучені безпосередньо в аграрному секторі, та ПАТ «ВФ Україна».

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи СНАУ Ігор КОВАЛЕНКО запросив представників ПАТ «ВФ Україна» стати стейкхолдером нашого закладу освіти, адже попереду оновлення списку зацікавлених у цьому осіб.

Меморандум між Сумським національним аграрним університетом та Приватним акціонерним товариством «Водафон Україна» був успішно підписаний. Шляхом спільного обговорення присутні виокремили основні цілі співробітництва: розвиток перспективних технологій – ІоТ, Cloud Solutions, Big Data, AI та сприяння розвитку національної освіти і наукового потенціалу країни через проведення спільних наукових робіт, а також інтеграція накопичених знань та експертизи у навчальній програмі для студентів спеціальностей 126 «Інформаційні системи та технології», 073 «Менеджмент», «Адміністративний менеджмент», 075 «Маркетинг», 101 «Екологія», 201 «Агрономія», «Агроінженерія», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».