СНАУ та ГС «Аграрний союз України» проводить спільний навчальний семінар для українських аграріїв

Технології в агропромисловості не стоять на місці. Для того, аби постійно залишатися «на хвилі» та бути в курсі сучасних тенденцій, українським аграріям необхідно постійно підвищувати свою кваліфікацію та покращувати свої професійні навички.

Саме з цією метою 20-22 листопада Сумський національний аграрний університет та Громадська спілка «Аграрний союз України» проводять навчальний семінар для керівних фахівців та спеціалістів аграрних підприємств з різних куточків України під назвою “Точне землеробство – сучасний інструмент агровиробника”. Зокрема, серед учасників представники Запорізької, Чернігівської, Кіровоградської, Київської області, тощо.

Відкрив семінар ректор Сумського НАУ, академік НААН України Володимир Ладика, який зазначив, що СНАУ тісно співпрацює з агробізнесом для того, аби випускники університету були максимально адаптовані до реальних умов роботи в аграрній сфері. Про освітній потенціал та особливості підготовки фахівців у СНАУ розповів проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерій Жмайлов.

Навчання в рамках семінару відбуватиметься на базі СНАУ. Причини такого рішення пояснив голова ГС «Аграрний союз України» Геннадій Новіков: «Тут багато класних лабораторій, і ми можемо у СНАУ побачити те, що в перспективі буде по всій Україні. З точки зору інноваційного розвитку нам дуже приємно, що задля вивчення інновацій ми їдемо не за кордон, а в Україну».

Вагомим аргументом є для підвищення кваліфікації саме в сумському виші є також аграрний потенціал Сумщини. Як пояснив директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак, на Сумщині працює багато аграрних підприємств,  включаючи як великі агрохолдинги, так і приватні господарства. За площами посівів пшениці, жита, гречки, ячменю Сумська область входить в п’ятірку лідерів по Україні. За темпами розвитку тваринництва теж займає провідні місця.

Впродовж трьох днів учасники семінару ознайомлюватимуться із системами точного землеробства, їх перевагами та досвідом впровадження в сільському господарстві, а також відпрацьовуватимуть технології налаштування грунтообробних та посівних агрегатів в Smart-полігоні.

Спікерами семінару стануть представники підприємств Ukrfarming, Elvorti, Smart Farming, LEMKEN, Horsh, Юпітер 9, Агросервіс, Політехніка, ЛКМЗ, тощо.

По завершенню навчання, учасники семінару отримають сертифікати встановленого зразка.

СНАУ завжди радий ставати партнером ініціатив, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності українських аграріїв. Отже, щиро сподіваємось, що отримані впродовж семінару знання й навички допоможуть учасникам працювати ще ефективніше на розвиток аграрного потенціалу України.