Сучасні аспекти вирощування плодових та ягідних культур у Сумській області

Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДА, Сумська дослідна станція садівництва ІС НААНУ, лабораторія садівництва та виноградарства спільно з Сумським національним аграрним університетом організували науково-практичний семінар «Сучасні аспекти вирощування плодових та ягідних культур у Сумській області», що відбувся 2 березня 2023 року на базі «Грін Центру» Сумського НАУ.

Семінар складався з двох частин: фахової та практичної.

Розпочав зустріч проректор з наукової та міжнародної діяльності СНАУ Юрій ДАНЬКО: «Радий сьогодні всіх вас вітати в цьому залі. Вас більше, ніж ми планували. Це надзвичайно приємно, бо значить, що тематика, піднята на семінарі, актуальна. СНАУ виступає майданчиком для проведення заходу. Захід покликаний на те, щоб відбулася цікава дискусія, обговорення, бо серед нас і практики, і теоретики.»

Від Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА присутнім був Олександр МАСЛАК, котрий доповів про стан та перспективи розвитку виробництва та реалізації плодово-ягідної продукції в Сумській області. Директор каже: «Ми зібрали на захід як науковців, так і практиків, а також тих, хто бажає долучитися до цього напрямку діяльності. Не просто так він відбувається на базі СНАУ, бо цей університет – центр інновацій, науки, знань.»

Сергій ЧУХІЛЬ, к.с.г. наук Сумської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААНУ, поділився знаннями про особливості вирощування плодів зерняткових культур в умовах сьогодення.

Сергій СЕРГІЄНКО, науковий співробітник Сумської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААНУ, висвітлив тему «Ягідництво, сучасні виклики до технології та перспективи розвитку».

Володимир ТОКМАНЬ, доцент кафедри садово-паркового та лісового господарства СНАУ, поділився знаннями з теми «Технологічні аспекти вирощування інтенсивних насаджень яблуні».

Віктор ДЕМЕНКО, доцент кафедри захисту рослин СНАУ, доповів про заходи захисту плодового саду від шкідників.

Тема Андрія МАРАХОВСЬКОГО, голови громадської спілки «Органічна Україна. Північ», мала назву «Грантова підтримка суб’єктів господарювання, надання сільськогосподарських дорадчих послуг».

Наступним питанням, що було порушено на семінарі, став упішний досвід ТОВ АФ «ІНБЕРРІ» вирощування органічних ягід на Сумщині (доповідала Інна КОЛОСОК).

Про мікрогранти та державну фінансову підтримку бізнесу в сфері садівництва і тепличного господарювання розповіли представники управління реалізації політики зайнятості Сумського обласного центру зайнятості Оксана СИДОРОВА та представники АТ «Державний ощадний банк України» Юлія ДОЛЯ та Ольга ГЕРАСИМЕНКО.

Практична частина заходу відбувалася в саду СНАУ, де Сергій ЧУХІЛЬ, Сергій СЕРГІЄНКО та Сергій ГОРБАСЬ порушили питання обрізки плодових насаджень та особливостей створення перспективних форм крон яблуні.