Сучасні тенденції обробітку грунту обговорювали науковці під час онлайн-семінару

21 жовтня відбувся семінар-тренінг «Сучасні тенденції обробітку грунту та удобрення сільськогосподарських культур», який було організовано факультетом агротехнологій та природокористування Сумського НАУ. Робота семінару розпочалася о 13-30 за допомогою онлайн сервісу zoom. Тематика та наповненість доповідей була спрямована на широку аудиторію, і спочатку метою організації даного заходу було донести ідею підвищення урожайності сільськогосподарських культур через використання новітніх технологій, про які повинні подумати аспіранти, магістри, бакалаври останніх курсів, але при формуванні програми семінару аудиторія слухачів була розширена і в підсумку мали 55 учасників, включаючи аудиторію здобувачів освіти та науковців Сумського НАУ, Харківського НАУ ім. В.В. Докучаєва, Національного університету біоресурсів та природокористування (м.Київ), Уманського національного інституту садівництва, ННЦ «Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського», а також приймали участь  агрономи, працівники IT-агрокомпаній, лабораторій. Розпочали роботу традиційно з привітання, яке висловив Данько Юрій Іванович, проректор з наукової роботи Сумського НАУ. Далі модерація заходу здійснювалася доцентом кафедри землеробства, грунтознавства та агрохімїї Захарченко Еліною Анатоліївною. Були затронуті болючі теми щодо обробітку грунту та удобрення, звернено увагу на правильність проведення досліджень при вивченні ефективності тієї чи іншої технологічної операції. Всі доповідачі одноголосно говорять про зміну підходів до вирощування сільгоспкультур, враховуючи посушливі умови останніх років, акценти робляться на вирощуванні посухостійких культур, гібридів кукурудзи з меншим ФАО, чи тих чи інших сортів та гібридів, які здатні швидко розвивати вегетативну масу і бути стресостійкими. Дякуємо представникам SmartFarming, ТОВ “Агрілаб”, СТОВ «Дружба-Нова», які представили грунтовний картографічний матеріал, розповіли про особливості агрохімічного супровіду в своїх компаніях, навели новації в техніці відбору грунтових та рослинних зразків, їх аналізі, обробці даних та кінцевих результатах. Моніторинг за станом грунтів та рослин здійснюється за допомогою сучасних комп’ютерних програм, які сучасний агроном повинен опановувати як на курсах свого університету, так і безпосередньо в компаніях, де є ліцензовані програмні продукти. Також дякуємо представникам “АгроЕксперт”, ТОВ “Прогрес” Варвинського району  Чернігівської області, НВК “Квадрат”, Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції, ТОВ “Агрорось”, ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, НУБіПа, ТОВ «Юпітер 9 Агросервіс» за цікаві доповіді і не менш цікаві дискусії протягом семінару, так і після (а дискусія після завершення в чаті тривала ще годину з 15 учасниками).

Питання живлення та обробітку рослин на часі, читаймо, аналізуємо, досліджуємо!