«Сумщина Аграрна» зібрала тисячі людей на щорічний форум

14 вересня в Сумському НАУ відбувся щорічний Міжрегіональний форум «Сумщина Аграрна 2019», який відвідали тисячі сумчан та гостей міста.

Аграрно-промисловий комплекс – це величезний потенціал для української економіки. На такій думці сходяться експерти та представники влади. Варто лише вдуматися, що за статистичними даними майже 20% ВВП припадає саме на аграрний сектор. Тобто кожну п’яту гривню в державний бюджет приносять аграрії. Розуміючи це, Сумський національний аграрний університет не лише бере на себе місію з підготовки висококласних фахівців агропромислової сфери, а й по підвищенню популярності та пізнаваності продукції місцевих виробників.

Саме з метою популяризації аграрної сфери Сумщини вже декілька років поспіль організовується і проводиться Міжрегіональний форум «Сумщина Аграрна». Вже традиційно приймає його Сумський НАУ. Цьогоріч захід зібрав десятки виробників сільськогосподарської техніки та продовольства, майстрів народних промислів та науковців, представників бізнесу та поціновувачів органічної продукції. Загалом же в день проведення форуму, 14 вересеня 2019 року, до СНАУ завітало кілька тисяч гостей. Серед них були і представники місцевої влади.

Як і належить, першим до гостей звернувся господар приймаючої сторони – ректор Сумського національного університету Володимир Ладика: «Дуже приємно, що всі ми змогли сьогодні зібратися на цьому прекрасному заході. Адже аграрний сектор – це величезна складова економіки України, великі надходження до бюджету, а значить – це наш шанс вивести Україну на новий рівень. Нашу продукцію сільського господарства знають та поважають в Європі. І ми докладемо усіх зусиль, щоб сільське господарство в Україні розвивалося».

Привітав зі святом гостей і колишній керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації, а відтепер перший заступник міністра розвитку громад і територій Дмитро Живицький: «Я вже бачу, що у вас вийшов чудовий захід. Ми всі об’єднані однією метою – зробити так, щоб українці жили в добробуті, були заможними та щасливими. А це залежить від розвитку науки. І велика заслуга в цьому Сумського НАУ. І влада всіх рівнів сьогодні долучається до співфінансування подібних заходів. Дуже приємно, що бізнес теж відкликається. Адже тільки спільно ми можемо досягти результату. Бо розвиток України буде тільки тоді, коли буде розвиток громад і територій».

До привітань приєдналася і заступниця голови Сумської обласної ради Тетяна Головко: «Такі заходи є дуже важливими для кожної області, вони важливі для СНАУ, вони важливі для молоді та студентів, учнів. Бо це популяризація тих професій, які в майбутньому принесуть потужний розвиток нашої держави».

Надійним партнером в організації форуму став Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДА. На заході відомство представляв керівник Олександр Маслак. «Мені приємно, що сьогодні на одному майданчику зібралися і аграрії, і пересічні споживачі агропродукції. Ця техніка, що стоїть на початку виставки – це не просто візитівка. Це свідчення того, що щорічно понад мільярд гривень спрямовується аграріями в придбання сучасних засобів виробництва. Сьогоднішній захід має на меті зробити так, щоб продукція, яка виробляється у нас була пізнаваною і пересічні споживачі мали можливість вибрати на полицях магазинів, ринках саме ту, що виробляється у нас в області і бути патріотами своєї області», – сказав Олександр Миколайович.

Під час форуму «Сумщина аграрна 2018» відвідувачі могли побачити новинки сільськогосподарської техніки, придбати сільськогосподарську продукцію, саджанці, сувеніри та вироби народних промислів від виробників області, взяти участь у розіграшах забавах та майстер-класах від народних майстрів. На традиційному Фестивалі Вареників можна було поласувати варениками від майстрів СНАУ та професійно-технічних закладів міста, загадати бажання біля символічного Вареника бажань, навчитися ліпити вареники на майстер-класі та позмагатися за призи у чемпіонаті з поїдання цієї традиційної української страви.

Поціновувачам молочної продукції та фермерам зацікавленим в її виробництві було презентовано потенціал не заслужено забутої Лебединської породи корів. Всі охочі могли покуштувати молоко, сир, сметану від цих корів. До слова, ректор СНАУ Володимир Ладика є керівником наукового проекту, завданням якого є збереження популяції худоби Лебединської породи.

Для найменших відвідувачів працював розважальний етно-майданчик з забавами, іграми, конкурсами в традиційному українському стилі.

Словом «Сумщина Аграрна» – це традиційне свято, на якому кожен може знайти щось для себе та весело і з користю провести час усією родино. Отже, з нетерпінням чекаємо на наступний форум і віримо, що він буде ще більш яскравим і масштабним.