Сумський національний аграрний університет зареєстрував перший вітчизняний сорт Кіноа!

Група науковців на чолі з завідувачем кафедри рослинництва Сумського НАУ Володимиром Троценко змогли “приручити” цю не характерну для України рослину та зареєструвати адаптований до наших кліматичних умов сорт Квартет. Кіноа – модний продукт, один з найпопулярніших суперфудів у світі. Ще в 1990 роках вчені з NASA визначили її як ідеальну крупу для харчування астронавтів, оскільки цей продукт повністю задовольняє потреби людського організму в поживних речовинах. У світлі сучасного тренду, як можна довше залишатися молодими і здоровими, інтерес до кіноа знову зріс.

У цієї культури є ще одна назва — золото інків. Вони вважали, що кіноа допомагає воїнам стати витривалішими.

Ця псевдокрупа вважається органічним цільнозерновим продуктом, оскільки над нею заборонені будь-які генетичні досліди, у тому числі на збільшення врожайності та у справах захисту від шкідникі, тому адаптування до місцевого клімату культури було важко, але дуже цікаво , говорить Володимир Іванович.

Також група науковців, яка працювала над культурою, стверджує, що цю крупу справедливо називають суперфудом, бо за своїм складом вона перевершує багато зернові, такі як рис, кукурудза, просо.

Сподіваємося, що найближчим часом ця культура селекції СНАУ займе чільне місце у сівозміні на полях місцевих аграріїв, а каша з кіноа – в раціонах наших захисників.