Сумський НАУ представив наукові здобутки на форумі в Китаї

З 21 по 26 жовтня 2019 в місті Сіньсянь (провінція Хенань, Китайська народна республіка) відбувся Другий міжнародний науково-технологічний форум університетів та наукових інститутів «Один пояс один шлях: екологічні та аграрні технології». Програма форуму передбачала проведення циклу заходів, зокрема наукових конференцій в різних районах міста та великої агропромислової виставки досягнень наукових та навчальних установ. Участь у роботі форуму взяли ректор Сумського національного аграрного університету, академік НААН України Володимир Ладика, проректор з наукової роботи, професор Юрій Данько та аспіранти університету.

Представляючи університет на заході, ректор університету Володимир Ладика виступив з доповіддю «Формування мікропопуляцій великої рогатої худоби з унікальними особливостями». Під час зустрічі з мером міста Сіньсянь Чжаном Говеєм та представниками мерії були досягнуті домовленості відносно подальшої співпраці в межах Меморандуму про міста-побратими між містами Суми і Сіньсянь. Крім того, були проведені переговори з Президентом Хенанського інституту науки і технологій, професором Лі Чен Веєм щодо навчання аспірантів з КНР в Сумському НАУ, реалізації спільних наукових проектів, академічного обміну викладачами та студентами.

Також, університет представив свої наукові здобутки на агропромисловій виставці, в якій взяли участь наукові установи та заклади вищої освіти з Китаю, Малайзії, Великобританії, Німеччини, Нідерландів, України та інших країн світу. Зацікавленість учасників виставки викликали наукові розробки молодих вчених СНАУ. Зокрема, створення біоенергетичної установки для сушки органічної продукції (керівник – С.Сабадаш), розробка біокомпозитних матеріалів з рештків рослинницької та тваринницької продукції FoodBioPack (керівник – Д.Бідюк), вирощування та використання Ginkgo biloba (керівник – Р.Ярощук). Широке обговорення та перспективи на подальший розвиток отримав спільний українсько-китайський проект «Виділення генотипів з підвищеним рівнем імунних властивостей і ґрунтової посухостійкості серед сучасного сортименту пшениці м’якої озимої», який реалізується спільно з Хенаньським інститутом науки і технологій в рамках Програми науково-технічного співробітництва між Україною та Китайською Народною Республікою на період 2019-2020 рр.