У Сумському НАУ відбулося засідання Вченої ради

25 листопада в Сумському національному аграрному університеті відбулося засідання Вченої ради під головуванням ректора СНАУ, академіка НААН України Володимира Ладики. До розгляду було винесено актуальні питання діяльності навчального закладу.

Перед початком розгляду питань порядку денного ректор СНАУ вручив дипломи студентам, які посіли призові місця на конкурсі наукових робіт до Дня механіка, що проходив у Харкові.

Також у своїй промові Володимир Ладика звернув увагу присутніх на виклики, пов’язані з проходженням Сумським НАУ процедури акредитації та ліцензування та змінами у законодавстві, що регламентують діяльність закладів вищої освіти. Він підкреслив можливості, які відкриває перед університетом зміна системи фінансування вищої освіти та участь СНАУ у пілотному проєкті МОН із впровадження дуальної освіти, а також звернув увагу на ризики, пов’язані з цими процесами.

Одним з найважливіших питань порядку денного був розгляд конкурсних справ. Зокрема, розглядали справи про призначення на посаду завідувача кафедри будівельного виробництва Гасія Григорія Михайловича. Також члени Вченої ради розглянули конкурсні справи на присвоєння вченого звання доцента старшому викладачу Кафедри правосуддя Котвяковському Юрію Олександровичу, старшому викладачу Кафедри менеджменту Харченко Тетяні Миколаївні та старшому викладачу Кафедри іноземних мов Рідель Тетяні Миколаївні.

Після цього про роботу органів студентського самоврядування доповів студентський ректор Олександр Галушко. Він також запропонував до затвердження проєкт Концепції студентського самоврядування та його структурних підрозділів.

З доповіддю про стан та шляхи покращення практичної підготовки студентів СНАУ та перспективи співпраці з агробізнесом виступив проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерій Жмайлов. Співдоповідачем по цьому питанню виступив доцент кафедри технології кормів і годівлі тварин Микола Повод, який розповів про практичні аспекти співпраці Сумського НАУ та компанії «Глобино».

Актуальним для сьогодення стало питання про стан та перспективи ліцензування та акредитації в університеті та коледжах СНАУ. З доповіддю по цьому питанню виступив заступник проректора з навчальної роботи Анатолій Розуменко.

Про підсумки прийому до аспірантури СНАУ  у 2019 році та теми дисертаційних робіт доповів проректор з наукової роботи Юрій Данько.

Також під час засідання члени Вченої ради ухвалили  Положення про уповноважену особу (фахівця) з питань запобігання корупції. По цьому питанню з доповіддю виступив перший проректор СНАУ, доктор юридичних наук, професор Микола Курило.

У блоці «Різне» були розглянуті питання про коригування тем дисертаційних робіт, а також питання про направлення співробітників Сумського НАУ на стажування в Польщі. Доповідачем за цими питаннями виступив Юрій Данько.