Установча зустріч для партнерів проєкту «Розширення можливостей працевлаштування через розвиток зеленого та крафтового туризму в межах «Туристичного трикутника Сумщини» відбулась у Глухові

Третього грудня відбулася зустріч партнерів проєкту «Розширення  можливостей працевлаштування через розвиток зеленого та крафтового туризму в межах «Туристичного трикутника Сумщини» у м. Глухів. Участь у ній взяли партнери проєкту: координатори з Міжнародної організації праці, представники Сумської обласної держадміністрації, представники громад та обласного центру зайнятості.

Загальною метою проєкту є розширення можливостей працевлаштування вразливих груп населення Сумської області у сфері зеленого та крафтового туризму шляхом формування ефективного соціального партнерства, зменшення загроз соціальної інклюзії та розвитку конкурентоспроможності регіонального туристичного продукту.

«Цей проєкт унікальний, бо його вперше  реалізує академічна установа та залучено таку велику кількість територіальних громад, що є викликом і водночас перспективою, яка повною мірою здійснює співпрацю університету з громадою та стратегію розвитку», – говорить менеджерка проєкту Олена Мельник.

«Запуск проєкту має три важливі складові: актуальність, партнерство, результативність. Одне з наших ключових завдань – створення робочих місць, розвиток зеленого та крафтового туризму. Підписанням Меморандуму ми підтвердили наше партнерство, щоб задекларувати підтримку Сумської обласної держадміністрації як інституції, що буде сприяти реалізації  проєкту на усіх його етапах. Наші зусилля мають надавати результат і впливати на реальні зміни у секторі туризму та агропромисловості», – зазначив перший заступник голови СОДА Тарас Савченко.

«Я впевнений, що ми досягнемо якісних і кількісних результатів завдяки професійній підтримці кожного з партнерів», – наголосив старший технічний радник Міжнародної організації праці Джемал Ходжич.

«Ми, зі свого боку, надаватимемо необхідну підтримку. Важливо, щоб усі сторони проєкту збиралися разом, аналізували та обговорювали проблеми, що виникатимуть і знаходили конструктивні шляхи вирішення», – каже Тетяна Міненко, координаторка проєкту Міжнародної організації праці

«Ми усвідомлюємо свою відповідальність за розвиток ринку праці у сфері інклюзії й спрямуємо зусилля на те, щоб людина, що належить до вразливої групи населення була працевлаштованою», – каже директор Сумського обласного центру зайнятості Підлісний Володимир Іванович.

«Проєкт є своєрідним викликом, адже через 18 місяців ми повинні не просто створити , а й побачити результат 25 новостворених бізнесів. Також на базі університету ми створимо Бізнес-хаб –  майданчик як для тих, хто вже працює у бізнесі й хоче вдосконалити свої вміння, так і для тих, хто хоче розпочати власний бізнес. Університет буде активним учасником проєкту і залучатиме до нього студентів, що навчаються на освітніх програмах Туризм та Харчові технології», – розповідає ректор Сумського НАУ Володимир Іванович Ладика.

«Для нас важливо вийти на інклюзивний ринок праці. Інклюзія включає у себе залучення до процесу усіх вразливих груп людей, що можуть активно брати учать у проєкті», – каже Вікторія Медвідь, заступниця голови Сумської обласної державної адміністрації.

Результати, які будуть досягнуті наприкінці проєкту:

  1. Підвищення рівня підприємницької мотивації та зацікавленості населення Сумської області (вразливих груп) до офіційного працевлаштування та самозайнятості у туризмі та інших суміжних сферах
  2. Покращена відповідність між системами розвитку кваліфікацій безробітного населення, потребами туристичної індустрії та потребами регіонального ринку праці.
  3. Забезпечено доступ до навчання для вразливих верств населення з метою розбудови спроможності розпочинати власний бізнес та розвивати підприємництво у сфері крафтових технологій та зеленого туризму.
  4. Забезпечено доступ до фінансової підтримки підприємств-початківців, консультативні послуги, наставництво, допомога при оцінці інвестиційних ризиків підприємницької діяльності у сфері туризму для вразливих верств населення.
  5. Забезпечено ефективне соціальне партнерство між вразливим населенням, місцевою владою та бізнес-структурами для створення нових підприємницьких ініціатив у сфері зеленого та крафтового туризму в Сумській області.

Учасники підписали Меморандум та обговорили конкретні етапи реалізації проєкту і взяті зобов’язання.