В рамках «Великого озеленення» висадили перші дерева

23 квітня співробітники та студенти Сумського національного аграрного університету розпочали реалізацію масштабного проєкту з озеленення м. Суми, який має символічну назву «Місто у парку». До слова, авторкою проєкту є студентка СНАУ Сніжана Коваленко.

Як зазначив ректор університету Володимир Ладика, який безпосередньо долучився до висадки дерев, ідея створити «Місто у парку» з’явилася у науковців СНАУ, коли вони дізналися історію візиту до Києва Шарля де Голя. У 1945 році тодішній президент Франції, прибувши до української столиці сказав: «Я бачив багато парків у містах, але вперше бачу місто у парку».

«Ця фраза надихнула нас. Ми розуміємо, що Суми мають потенціал стати таким містом у парку. Ми плануємо висадити близько 200 дерев. Ми і раніше співпрацювали з міською радою у плані озеленення, надавали саджанці. Але то були локальні проєкти. Цей же буде більш масштабним та комплексним», – пояснив ректор.

Згідно з проєктом, у першу чергу, планується висадити вздовж магістральних доріг дерева різних видів. Почати було вирішено з вулиці Г. Кондратьєва від аеропорту. Тут висадили шаровидні клени та липи.

До висадки дерев долучився і міський голова Сум Олександр Лисенко. «Липові дерева історично є окрасою міста Суми, сьогодні ми відновлюємо ці дерева, яким уже 30 і більше років. І якщо у справі є науковий підхід, то вона приречена на успіх, тож ми радо підтримуємо ініціативу Сумського національного аграрного університету. Зі свого ж боку, Сумська міська рада ініціюватиме спеціальні програми озеленення і ми радо підтримуємо ініціативу Сумського національного аграрного університету», – сказав очільник міста.

Як на замовлення, погода цього дня сприяла – від самого ранку накрапав дощ та було досить тепло. Тож є надія, що дерева приживуться. У СНАУ запевнили, що доглядатимуть нові насадження.