Випускник СНАУ ініціював проєкт, що може допомогти курцям позбавитись залежності

Тютюнова залежність є величезною проблемою сучасності. Про шкоду паління для самих курців та для оточення написано чимало статей, так само було запропоновано багато методів лікування такої залежності. Зокрема широко використовується так звана замісна терапія, коли людина вживає медичні препарати, що містять нікотин.

«Лікарі-наркологи використовують багато методик лікування. Однією з них є замісні препарати нікотинового ряду. Якщо людина не курить, а використовує замісні препарати – це вже плюс», – пояснив лікар-нарколог Тарас Злиденний у коментарі для «Суспільного».

Органічну сировину для таких препаратів взявся вирощувати випускники Сумського національного аграрного університету та Агроінтернатури СНАУ, а нині аспірант вишу Олексій Назаренко. Дослідні ділянки для вирощування органічного тютюну теж розміщені у СНАУ. Під час вирощування культури їх демонстрували студентам.

“Це нова для нас культура. Чому ми чому і зацікавились, коли Олексій нам запропонував почати вирощувати тютюн. Традиційно наше населення вирощує махорку, хоча часто називають її тютюном”, – говорить завідувач кафедри селекції та насінництва Віктор Оничко.

Як пояснив Олексій Назаренко, для вирощування та захисту рослин не використовувалися хімічні препарати. Після дозрівання тютюн сортуватимуть та відправлять на сушку і ферментацію. Після цього пан Олексій планує відправити його зразки до лабораторії в Женеві (Швейцарія). У випадку отримання сертифікату, із цієї сировини можна буде виготовляти льодяники для подолання тютюнової залежності. ЇХ можна буде використовувати у замісній терапії.

Однак, нарколог Тарас Злиденний зауважує, що використовувати подібні препарати можна лише за призначення лікаря.

Виробництво льодяників почнуть одразу, як тільки будуть отримані необхідні документи. “Зараз ми шукаємо партнерів: українські фармкомпанії, які перероблятимуть цю сировину в медичний препарат”, – підсумував Олексій Назаренко.