Як налаштуватися на роботу після новорічних свят?

Січень – дуже насичений місяць. Це стосується не лише того, що він знаменує початок нового року, а й те, що в цьому місяці багато свят. Так склалося, що новорічні та різдвяні свята в цьому році особливо затягнулись, а ще й введений з 8 січня локдаун затягує процес налаштування на робочий лад.

Новорічні салати вже з’їли, святою вечерею всіх пригостили, Старий Новий рік зустріли, залишилось лише освятити воду на Водохреща і можна спокійно приступати до роботи. Але як же знову налаштуватися на це, коли організм та психіка вже звикли до режиму відпочинку?

Без паніки! Будемо повертатися в повсякденне життя поступово, невеликими кроками. А для цього психолог Сумського національного аграрного університету Дарина Верещагіна пропонує декілька порад, які стануть у нагоді.

  1. Не поспішайте. Вірогідно, що ви, як і будь-яка амбіційна людина вже накидали собі новий план на 2021 рік. І це дуже добре, адже планування допомагає усвідомити, куди варто рухатися. Але не стартуйте на максимум і не намагайтесь одразу запустити режим «суперефективності». Прислухайтесь до свого внутрішнього «Я». Для початку зробіть легкі завдання на роботі, але і не відкладайте решту на останок. Поступово відновіть свій графік, нормалізуйте сон, харчування, приділіть увагу фізичній активності. Спробуйте зранку робити зарядку, обов’язковим повинен бути сніданок і намагайтесь лягати хоча б на 15 хвилин раніше звичайного, а телефон відкладіть подалі. І з кожним днем ви відчуєте, як підвищується ваша продуктивність праці.
  2. Чек-лист. Навіть якщо ви не прихильник планувати все до дрібниць, інколи для того, щоб максимально скористатись часом необхідно зробити невеличкий план. Якщо ви маєте мету, то ви повинні свідомо розпоряджатися своєю енергією і часом. Помрійте трошки, складіть для себе, так би мовити, чек-лист ваших досягнень на майбутнє. За бажанням можна зробити на кожен день, або хоча б розпланувати на тиждень особливо важливі справи. І кожного разу, коли у вас буде виходити щось згідно з планом, нехай це буде ваша особиста невеличка перемога. Натомість правильно розставлені пріоритети допоможуть відслідкувати успіхи та невдачі.
  3. Стоп-примус. Не примушуйте себе до того, чого і так не хотіли робити. Плани, графіки, мрії – все це чудово, але вони не спрацюють, якщо ви цього свідомо не хочете самі. Жоден мотиваційний фільм чи книга не зробили лідера з невдахи, якщо він цього не захотів сам. Треба рухатись вперед, а для вдалого руху потрібно натхнення. Будь-яке рішення, яке стосується вашого життя, ви повинні приймати самостійно і виважено.

Тому відшукуйте свої мрії, будуйте плани, правильно зважуйте свої сили, а головне вірте у те, що людина – це своєрідний супергерой, який зможе все, коли цього захоче. Гарного всім початку нового року, здійснення мрій та гармонії в собі.