Запали свічку пам’яті

Голодомор 1932-1933 років – страшна сторінка нашої української історії. Від фактів і свідчень очевидців про ці часи холоне у жилах, серце охоплює невимовна скорбота. Жорстокість і ненависть комуністичного режиму стосовно українців не можна описати словами.

Голодомор тривав 17 місяців. Загинуло 7 мільйонів українців. Щохвилини від голоду вмирало 17 людей, 1400 – щогодини, понад 30 тисяч – щодня. Кожен восьмий українець не вижив.

«Більше половини населення села забрав Голодомор 1933 року. Страшно було йти селом: стогін, пухлі, вмираючі і мертві, ховали по кілька людей, бо нікому було яму копати. Не стало ні собак, ні котів. В основному в живих залишилися ті, в кого була корова, яку доводилося держати в хаті. Помирали прямо на роботі; не дивилися на те, чи ти пухлий, що їв, коли можеш, йди і працюй, інакше ти ворог народу.» – свідчення Галини Чуденко, що пережила Голодомор і розкуркулення.

Цього року офіційний День пам’яті жертв Голодомору відбувається дев’яностий раз. За час від 1932-1933 до сьогодення ситуація українсько-російських відносин не змінилася: агресор використовує всі методи та види терору, геноциду й насилля проти нашого народу. Їх ціль – знищити українців як націю. Але ми незламні й нескорені. І будемо докладати максимум зусиль задля перемоги й територіальної цілісності.

26.11.2022 колектив Сумського національного аграрного університету разом з його відокремленими структурними підрозділами “Фахові коледжі СНАУ” вшанував пам’ять загиблих під час Голодомору, провівши захід “Запали свічку пам’яті”. Студенти, викладачі, працівники запалили вогники як вияв скорботи та віри перемогу України.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо.