Жіноче ім’я науки в СНАУ

Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science).

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій зізнавався рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. Через 2 роки на черговому пленарному засіданні Генасамблеї була прийнята резолюція (70/212), яка проголосила 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат у науці.

У Сумському НАУ глибоко шанують жінок-науковиць, яких у нас немало. Однак є серед них такі, що підносять науку не лише в рідному університеті, а й в країні загалом на якісно новий рівень. З нагоди свята  вони були нагороджені подяками ректора. Ми ж хочемо детальніше розповісти про цих чарівних панянок.

Кожушко Неллі Семенівна – професор кафедри селекції та насінництва доктор сільськогосподарських наук, професор. Є автором понад  20 сортів картоплі вітчизняної селекції, занесених до Державного реєстру сортів рослин.

Скляр Вікторія Григорівна – завідувач кафедри екології та ботаніки, доктор біологічних наук, професор. Під її керівництвом розроблено понад 30 проєктів створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Фотіна Тетяна Іванівна – завідувач кафедри ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва, доктор ветеринарних наук, професор. Організувала трансфер наукових розробок у кращі ветеринарні підприємства України.  Керівник прикладної тематики МОН України.

Михайлова Любов Іванівна – професор кафедри менеджменту, доктор економічних наук, професор. Під її керівництвом захистили дисертації 5 докторів та 20 кандидатів економічних наук. Керівник прикладної тематики МОН України.

Павленко Юлія Миколаївна   – завідувач кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва та кінології, кандидат сільськогосподарських наук, доцент. Є відповідальним виконавцем фундаментальних наукових досліджень Міністерства освіти і науки України по збереженню популяцій ВРХ.

Клочко Альона Миколаївна – завідувач кафедри міжнародних відносин, кандидат юридичних наук, доцент. Лідер за кількістю публікацій в наукометричній базі даних Scopus – 16 статей. Керівник прикладної тематики для молодих вчених МОН України.

Медвідь Вікторія Юріївна – професор кафедри економіки та підприємництва, доктор економічних наук, професор. Під її керівництвом розроблено прогнози соціально-економічного розвитку для районів та міст Сумщини. Керівник прикладної тематики для молодих вчених МОН України.

Калачевська Лариса Іванівна – доцент кафедри менеджменту, кандидат економічних наук, доцент.         Є ініціатором та координатором 9 міжнародних проєктів, в тому числі двох проєктів ERASMUS KA 2.

Бордунова Ольга Георгіївна – професор кафедри біохімії та біотехнології, доктор сільськогосподарських наук, професор. Є автором 12 патентів на винахід. Керівник прикладної тематики МОН України.

Ці жінки – справжня гордість наукової спільноти Сумщини та України! Але вклад кожної жінки чи дівчини, яка присвячує своє життя науці, є неоціненним. А тому ми вітаємо кожну з професійним святом та бажаємо нових наукових звершень та натхнення у кожному новому дня!