Інформація щодо зміни тарифу на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання  теплової енергії та постачання гарячої води  котельною СНАУ

Керуючись розділом  ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 №130, Сумський національний аграрний університет інформує споживачів про намір здійснити зміни діючих тарифів  на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з  постачання  теплової енергії та  постачання гарячої води.

На даний час розрахунки за надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води  Сумського національного аграрного університету з населенням, бюджетними організаціями та іншими споживачами проводяться згідно рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 18.08.2020 р. № 434 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 21.08.2012 р. № 439 «Про тарифи на теплову енергію Сумського національного аграрного університету» (зі змінами).

З часу прийняття діючих тарифів на теплову енергію збільшилась мінімальна заробітна плата  на 27%, індекс споживчих цін за три роки зріс приблизно на 6%, відбулося зростання вартості електричної енергії на 30%, вартості природного газу  у 2,4  рази . Рівень відшкодування витрат складає близько 60 %.

На підставі вищевикладеного виникла необхідність приведення тарифів на теплову енергію до економічно обґрунтованого рівня шляхом їх перерахунку і зміни.

У зв’язку із зазначеним, Сумський національний аграрний університет здійснив розрахунок тарифів на теплову енергію , що є необхідним кроком для забезпечення надання послуг належної якості та в повному обсязі. Слід зазначити, що у розрахунках тарифу були враховані зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію , її виробництво, транспортування та постачання, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 10.06.2020 №467 . Згідно зазначеної  постанови Кабінету Міністрів України від 10.06.2020 №467 ціна газу в тарифі — 5595,72 грн ( без  ПДВ) за 1000 куб.м (склалася протягом опалювального періоду, що передує планованому періоду).; ціна електричної енергії , врахована в тарифі –  3,23 грн (без ПДВ) за 1 кВт*г(склалася  за шість календарних місяців, що передують місяцю подання розрахунків тарифів на планований період). Також  у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання були враховані обігові кошти за рахунок планованого прибутку  в розмірі 4% відповідно до внесених змін постановою  Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 № 613 до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги”(зі змінами).

Зміни планових витрат, пов’язаних з виробництвом теплової енергії, її транспортуванням та постачанням зазначені у структурі (Додаток 1).

Зауваження і пропозиції  у письмовій формі приймаються протягом 7 днів з дати опублікування  14.07.2021 року за адресою: 40021, м.Суми, вул.Г.Кондратьєва, 160, Сумський НАУ.

Детальніше з тарифами можна ознайомитись за посиланням