Наука – рушійна сила людства. Двигун прогресу, еволюції й відкриттів. 

Один з основних напрямів діяльності Сумського національного аграрного університету – прикладні наукові розробки, що використовуються підприємствами та організаціями задля розвитку економіки країни. 370 кандидатів та 101 доктор наук, які працюють на кафедрах та у 12 сучасних наукових лабораторіях, зробили суттєвий внесок в науку, долучившись до створення аборигенної породи великої рогатої худоби, 6 сортів соняшнику, 36 сортів картоплі, 1 сорту кіноа, 5 імуномодуляторів, 19 антимікробних препаратів, 6 дезінфекторів і багато іншого.

Усі факультети Сумського НАУ взяли сьогодні участь у святкуванні Дня науки на обласному рівні. Розпочався захід “науковим ярмарком”, де всі заклади вищої освіти Сумщини презентували свої досягнення. Приміром факультет харчових технологій презентував безборошняний хліб без дріжджів. Цей продукт можуть їсти люди, які не споживають глютену. Секретний інгредієнт дозволяє затримати процес черствіння. А ще показували цукати, цукровий сироп, льодяники, сухі сніданки, зроблені за допомогою осмотичної дегідратації. Усі вироби мають тривалий термін зберігання, що робить їх придатними до вживання на території активних бойових дій як сухпайків.

Факультет ветеринарної медицини продемонстрував препарати, які розробляються у сучасній науковій лабораторії. Науковці СНАУ розробляють повний спектр засобів, які є екологічними. Деякі препарати можна застосовувати навіть людям, що є особливо актуальним у період воєнних дій. Є засоби на рослинній основі, наприклад, імуностимулюючий препарат з гінкго білоби.

Факультет агротехнологій та природокористування похизувався новими сортами зернових культур, кіноа, картоплі та огірків.

Родзинкою біолого-технологічного факультету стало молоко А2, яке легко засвоюється організмом, не викликає сердечно-судинних та неврологічних захворювань.

Інженерно-технологічний факультет на ярмарці показав пристрій для вимірювання викидів СО2 з ґрунту,  способи формування поверхневих шарів деталей, окуляри віртуальної реальності. Присутні могли також побачити наукові монографії та патенти на винаходи і корисні моделі.

Під час урочистої частини голова Сумської обласної державної адміністрації – керівник СУмської військової адміністрації  Володимир АРТЮХ привітав науковців зі святом і зауважив, що тема оборони є сьогодні пріоритетною навіть у науковій галузі. Представник влади каже: “Бачу по діям, розповідям, що науковці мріють про нашу перемогу, мир, роботи, які сьогодні потрібні всьому світу.”

Приємно, що під час урочистостей науковці СНАУ були відзначені різними нагородами за результативну діяльність і наукові розробки:

В’ячеслав ТАРЕЛЬНИК – завідувач кафедри технічного сервісу – нагрудний знак Міністерства освіти і науки України “За досягнення в освіті і науці”
● Андрій БУТЕНКО – доцент кафедри агротехнологій та грунтознавства – подяка Міністерства освіти і науки України
Світлана ЯРОЩУК – старший науковий співробітник – Подяка Голови Сумської обласної державної адміністрації 
Олеся КИСТЕРНА – доцент кафедри терапії, фармакології, клінічної діагностики та хімії – Подяка Сумської обласної ради

В цей день також були підведені підсумки обласного конкурсу проєктів молодих вчених Сумської області «Наука для безпеки та сталого розвитку Сумщини».  Переможцем конкурсу став доцент кафедри транспортних технологій Олександр СОЛАРЬОВ. Приємно, що вже другий рік поспіль саме молоді науковці СНАУ перемагають в цьому конкурсі.

Вітаємо науковців з професійним святом!

Бажаємо нових відкриттів на благо рідного університету, України,світу та професійної наснаги! Не зупиняйтеся на досягнутому й невпинно йдіть до нових звершень! Аграрії врятують країну!