Сумський національний аграрний університет став переможцем міжнародної премії за реалізацію проєкту «Тренінг експертів з оцінки ґрунтів та відновлення територій, пошкоджених внаслідок бойових дій». Український аграрвард отримав найвищу нагороду за досягнення у підприємництві та залученості у сфері вищої освіти, що реалізується спільно з The Royal Agricultural University.

Нагорода присуджується Акредитаційною радою підприємницьких та залучених університетів і є глобальним визнанням зусиль, спрямованих на розвиток бізнесу. Це перша нагорода, що спеціально фокусується на різних аспектах третьої місії університетів. Нагорода має на меті сприяти змінам в університетах та підкреслити їхню роль у місцевих громадах та екосистемах.

Нагадаємо, проєкт організовано з метою опанування учасниками наступних навичок:

• проведення відбору проб ґрунтів, що зазнали ушкоджень унаслідок ведення бойових дій;
• здійснення аналізу проб ґрунтів на вміст забруднень з використанням сучасного обладнання (PxRF);
• здійснення фіксації екологічних наслідків бойових дій з використанням ГІС-технологій та засобів дистанційного зондування Землі;
• проведення досліджень наслідків бойових дій з використанням аерофотознімків;
• опрацювання аерофотознімків за допомогою програмного засобу QGIS;
• використання даних наземних гіперспектрометричних вимірювань для оцінки стану ґрунтового покриву;
• здійснення обрахунків збитків, заподіяних унаслідок бойових дій землям агропромислового призначення.

Колектив СНАУ продовжує працювати над міжнародними проєктами, що спрямовані на реалізацію важливих ініціатив для майбутнього країни.