Україна – країна родючих ґрунтів і працьовитих людей, які їх обробляють, годуючи весь світ. Відзначення Дня фермера після початку повномасштабного вторгнення особливе, бо із проблемою замінувань полів і постійних обстрілів прикордонних зон, яка постала для Сумщини особливо гостро, фермери стали не просто робітниками, що працюють на землі, а й героями нашого часу.

Для колективу Сумського НАУ День фермера є характерним, адже наш університет має аграрний напрямок діяльності. Представники закладу освіти в особі ректора Володимира ЛАДИКИ і проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Ігоря КОВАЛЕНКА долучилися до відзначення на міському рівні.

Перший заступник голови Сумської ОДА Тарас САВЧЕНКО привітав представників фермерських господарств Сумщини зі святом від імені представників влади. Він акцентував увагу на викликах роботи з обробітку землі під час військових дій, шляхи вирішення цих проблем і подякував присутнім за титанічну працю.

Голова Сумської обласної ради Віктор ФЕДОРЧЕНКО у своєму вітальному слові порівняв професії будівельника і фермера, оскільки сам є засновником будівельної компанії.

Ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА розповів про власний досвід діяльності у фермерській галузі та про аспекти надання освіти майбутнім аграріям. Академік НААН України, крім того, вручив подяку за розвиток галузі тваринництва та збереження національного надбання бурої молочної худоби керівнику сільськогосподарського підприємства «Аверс Інтернешнл» Андрію ЗАХАРОВУ. Ігор КОВАЛЕНКО, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи СНАУ, долучився до привітань та вручив подяку голові ФГ Шайденко Т.О. (с. Супрунівка, Сумський район) Тетяні ШАЙДЕНКО за багаторічну співпрацю з практичної підготовки здобувачів та створення належних умов для проведення польових дослідів.

Вітаємо причетних з Днем фермера! Бажаємо щедрих урожаїв та зростання прибутку. Золотої пшениці, пахощів у саду й великих запасів у засіках!