27 грудня відбулося святкове засідання Вченої ради Сумського національного аграрного університету з розглядом наступних питань порядку денного:
– Звіт роботи органів студентського самоврядування протягом 2024 навчального року.
– Затвердження складу комісії з академічної етики.
– Затвердження нової редакції Положення про центр підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення керівних працівників і спеціалістів.
– Затвердження Положення про навчальну лабораторію будівельного матеріалознавства та дорожнього будівництва кафедри архітектури та інженерних вишукувань факультету будівництва та транспорту.
– Різне.
Перша частина засідання Вченої ради розпочалася зі звіту Діани ДЕРЕВЯНЧЕНКО – студентського ректора СНАУ – щодо результатів роботи органів студентського самоврядування університету у 2024 році.
Далі заслухали доповідь Маргарити ЛИШЕНКО – проректорки з науково-педагогічної та навчальної роботи – і провели голосування щодо затвердження складу Комісії з академічної етики та Положення про центр підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення керівних працівників і спеціалістів.
З наступним питанням виступив Олександр СОЛАРЬОВ – в.о. проректора з наукової та міжнародної діяльності, який запропонував затвердити Положення про навчальну лабораторію будівельного матеріалознавства та дорожнього будівництва кафедри архітектури та інженерних вишукувань факультету будівництва та транспорту.
Другою, але не менш важливою частиною засідання стало те, що ректор університету – Ігор КОВАЛЕНКО – представив Підсумки роботи Сумського НАУ у 2024 році. Під час доповіді, ректор наголосив на безпечності умов для проведення освітнього та наукового процесу. Також ним була представлена матеріально-технічна база СНАУ, і, зокрема, нові укриття. Щоб забезпечити безпеку освітнього процесу, було представлено проєкт зі встановлення сонячних батарей, який дасть можливість університету покращити свою енергонезалежність. Ігор Миколайович відзначив усі рейтингові місця, зайняті університетом протягом року, зміну менеджменту, досягнення молодих вчених, рух контингенту здобувачів і результати вступної кампанії. Крім цього, до звіту увійшли: відкриття нових освітніх програм першого рівня; акредитація освітніх програм різних рівнів; Сумська міжнародна школа HIST; програма подвійних дипломів 2024 року; покращення системи електронного документообігу; Є-СНАУ, portal.snau.edu.ua та їх удосконалення; автоматизація обліку успішності здобувачів освіти; реалізація проєкту “Цифрова бібліотека”; отримання статусу органічного оператора з вирощування рослин; грантова діяльність і проєкти у 2024 році; внесення СНАУ до державного реєстру наукових установ, яким надається державна підтримка; огляд статистики публікацій в наукометричних базах даних; фінансування наукових досліджень; діючі спеціалізовані вчені ради та захист дисертаційних робіт; участь у програмі ERASMUS+; Сумська бізнес-школа та її досягнення; ВІВАРІЙ – науково-навчальна виробнича клініка факультету ветеринарної медицини – та проєкт його реконструкції; підвищення кваліфікації фахівців; дуальна форма здобуття освіти; партнерство з іноземними спеціалістами й проведення гостьових лекцій; фінансово-економічна діяльність університету; підтримка СНАУ в період воєнного стану в Україні: Rotary Club of Beilngris-Altmuller (Німеччина) та низка українських підприємств; антикризові заходи; соціально-психологічна робота.
Також під час Вченої ради відбулась церемонія нагородження:
– атестати доцента отримали Олена КАНІВЕЦЬ та Юлія СІРЕНКО.
– диплом кандидата технічних наук вручено Олександру САВОЙСЬКОМУ.
– диплом доктора філософії вручено Максиму БРУНЬОВУ.
– відзнаки ректора за особливі досягнення у 2024 році отримали: Олександр СОЛАРЬОВ, Вікторія ВЕЧОРКА, Тетяна МЕЛЬНИК, Кирил СИРОВИЦЬКИЙ, Ірина ТОДЕРЮК, Євген КОНОПЛЯНЧЕНКО, Оксана ДАЦЬКО, Олександр САВОЙСЬКИЙ, Андрій СТАВИЦЬКИЙ, Людмила ВАРЕНИК, Наталія МАЗІНА, Наталія ЖУРБЕНКО, Катерина ПРОКОПЕНКО, Олександр БОВА, Анжела ТКАЧЕНКО.
Вчена рада завершилась хореографічною композицією «SNOW WALTZ» від вихованців зразкового ансамблю сучасного бального танцю «SWAY», живим виконанням пісні від керівниці вокальної студії “Струна” – Марини РОМАНЕНКО, та музичним привітанням від творчого колективу Театру юного глядача.