У СНАУ ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ З РОЗВИТКУ ОСС!

На базі Сумського національного аграрного університету пройшов тренінг для студентів університету – ОСС SOS. Мета тренінгової компанії – розвиток та підвищення активності студентського самоврядування.

Протягом двох днів учасники тренінгів під керівництвом тренерів працювали з вирішення проблемних моментів, з якими стикається активна молодь вишу:

Права та обов’язки ОСС: Учасники тренінгу отримали детальну інформацію про юридичні та етичні аспекти функціонування органів студентського самоврядування (ОСС). Було висвітлено основні права та обов’язки студентів, а також роль ОСС у забезпеченні дотримання цих прав;

Забезпечення якості вищої освіти: Обговорено механізми контролю якості освіти на рівні ОСС та важливість залучення студентів до процесів оцінки якості освітніх програм. Учасники дізналися про сучасні інструменти моніторингу та підвищення якості освіти;

Захист прав студентів: Важливою частиною тренінгу стало обговорення правових механізмів захисту прав студентів. Учасникам були надані приклади ефективних стратегій у разі порушення їхніх прав, а також рекомендації щодо захисту від неправомірних дій адміністрації закладів освіти;

Фінансування ОСС: Тренінг включав вивчення джерел фінансування ОСС, способів розподілу бюджетних коштів, а також можливостей залучення додаткового фінансування через гранти та проєктні програми.

Проєктний менеджмент: Учасникам пояснили основи проєктного менеджменту, включно з плануванням, реалізацією та оцінкою проєктів у рамках діяльності ОСС. Відпрацьовувались практичні кейси щодо управління студентськими проєктами.

Медіа та ОСС: Обговорили важливість медіакомунікацій для органів студентського самоврядування. Учасники отримали знання щодо ефективного використання соціальних мереж, прес-релізів та медіа для просування студентських ініціатив та залучення громадськості.

Командотворення: Під час тренінгу учасники дізналися про методи формування ефективних команд у рамках ОСС. Розглянуто стратегії мотивації та підтримки командного духу, а також вирішення конфліктних ситуацій.

Організатором тренінгів виступив Денис ТРИПОЛЬСЬКИЙ, якого нещадовно обрали керівником відокремленого підрозділу Української асоціації студентів у Сумській області. За словами Дениса, проведення таких тренінгів є необхідною складовою покращення функціонування студентського самоврядування:

« Це не просто захід — це простір для реальних змін, де студенти можуть відкрито говорити про свої проблеми, шукати шляхи їх вирішення і відчувати себе частиною великої спільноти однодумців. Особливо мене надихає енергія та небайдужість учасників. Кожне питання, яке вони поставили, кожна дискусія показала, значною мірою є теми студентських прав і доступу до освіти для молоді сьогодні. Участь такої активної аудиторії дала зрозуміти, що ми йдемо в правильному напрямку»