Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.Державною мовою в Україні є українська мова. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Це статті з Конституції України – найвищого нормативно-правового акту нашої держави.
Після довгих років боротьби з кайданами поневолення наша держава виборола право на незалежність, прописавши, крім того, головні цінності народу в Конституції. За них проливають кров найкращі українці й українки донині у страшній війні з росією.
Свято Дня Конституції України було започатковане на честь ухвалення Основного Закону України 28 червня 1996 року. Після 24 годин праці Верховна Рада ІІ скликання прийняла і ввела в дію Конституцію.
Голосування йшло важко. Найбільше суперечок викликали питання мови, символіки, приватної власності й Криму.Президент Леонід Кучма ввечері 26-го червня підписав указ про референдум, на якому спірні статті ухвалив народ.
Депутати довго сварилися, комуністи гальмували процес, опиралися проукраїнській Конституції і статтям про приватну власність.
На щастя, патріотичні сили змогли зломити протистояння комуністів і соціалістів. О 7 ранку затвердили герб, гімн і прапор, а о 9:20 Парламент України проголосував за Конституцію.
“Є Конституція!” – перші слова голови Верховної Ради України ІІ скликання Олександра Мороза після ухваленняОсновного Закону України.
Варто зауважити, що після розпаду радянського союзу Україна 5 років була незалежною державою, проте без власної Конституції. Ми останніми серед пострадянських країн ухвалили Основний Закон.
Вітаємо український народ з епохальною надважливою датою в історії нашої держави. Нехай кожен громадянин буде жити в справедливій, правовій, мирній і незалежній країні. Пам’ятаймо, що ми спільно виборюємо перемогу на різних фронтах заради світлого майбутнього української землі – країни наших предків і майбутніх поколінь.