З початку війни майже 4 мільйони українців стали біженцями, тисячі з них – це студенти й освітяни. У такий час важливо продовжувати свою навчальну діяльність і та поліпшувати рівень своїх знань.Карта можливостей для українських студентів значно розширилась і з`явилось багато додатковихспособів навчання, стажування за кордоном, онлайн-курсів та безкоштовних ресурсів. Ми пропонуємо вам розглянути деякі з них.
https://unistudy.org.ua/ На цьому сайті ви можете знайти міжнародні освітні програми та навчання за кордоном – це і волонтерські програми, і молодіжні обміни, стажування, підбірки безкоштовних курсів для молоді, гранти, вакансії, стипендії.
https://scienceforukraine.eu/table.html#ScienceForUkraine – це громадська група студентів-добровольців та науковців-дослідників з академічних установ Європи та світу. Їхня місія полягає у зборі та поширенні інформації про можливості підтримки на університетському, національному та міжнародному рівнях для аспірантів та науковців, безпосередньо пов’язаних з академічною установою в Україні.
https://www.facebook.com/EPlus.Ukraine Інформаційний центр Ерасмус+ Молодь та Європейський корпус солідарності в Україні. На сторінці інформація від для всіх, хто цікавиться можливістю потрапити на волонтерський проєкт до однієї з країн Європейського Союзу. Понад 35 проєктів у різних країнах Європейського Союзу (Італія, Естонія, Ісландія, Литва, Латвія, Румунія, Угорщина, Люксембург, Фінляндія, Чехія, Іспанія, Швеція, Німеччина). Вік кандидатів – 18-30 років. Тривалість проєктів: від 2 до 12 місяців, є також обміни починаючи від тижня. Участь у проєктах безкоштовна, всі витрати (проїзд, проживання, харчування, кишенькові витрати) покриваються з коштів програми European Solidarity Corps в рамках Erasmus+.
Безкоштовні ресурси для вивчення іноземних мов:
1. UTalk https://utalk.com/uk (понад 100 мов, кожна складається з 60+ тем, на вивчення однієї мови знадобиться майже 180 годин).
2. Goete Institut https://www.goethe.de/prj/mwd/uk/deutschueben.html (безкоштовні відеоуроки для вивчення німецької мови).
3. Tutlo (онлайн-заняття з польської та англійської для дітей і дорослих. Уроки проходять у формі інтерактивних вебінарів із лекторами). https://hello.tutlo.com/help-for-ukraine
Також студенти можуть скористатися безкоштовними курсами від Coursera – цеплатформа для онлайн-освіти. Для цього потрібно подати заявку за посиланням, де є інструкція, як проходитиме процедура її розгляду.
А завдяки безкоштовному курсу від IT-школи REDCAMP ви зможете опанувати основи та поглибити знання в проєктному менеджменті. https://beyourstories.notion.site/Redcamp-66f0c2fde9564472b98efb95efa6b7d2. У відеолекціях тривалістю година-півтори спікери розповідають про бізнес-моделі IT-проєктів, роботу в команді та основи менеджменту. Автором курсу виступив project-менеджер Андрій Осипенко, який шість років працює у цій сфері.
Можливості завжди знайдуться для тих, хто діє і хоче самовдосконалюватися. Ви можете обрати будь-який напрям й розвиватися як особистість, і як професіонал, отримуючи новий корисний досвід.