Сумський НАУ активно співпрацює з великою кількістю молодіжних організацій і надає змогу студентам всебічно розвиватися не тільки в Україні, а і за її межами. Студенти Сумського національного аграрного університету неодноразово брали участь у подібних заходах, піднімаючи імідж університету на міжнародному рівні, покращуючи своє знання іноземних мов, всебічно розвиваючись як громадяни на національному та міжнародному рівні.
«Social MEDIAtion» – назва Erasmus+ проєкту, у якому взяли участь 36 молодих людей із шести країн світу: України, Грузії, Литви, Туреччини, Польщі та Латвії. Сумський національний аграрний університет представляла студентка біолого-технологічного факультету Дарина Громиченко.
Протягом тижня учасники досліджували та обговорювали проблеми соціальних медіа та способи їх вирішення. Фейкові новини та їх вплив на життя звичайних громадян, як не стати жертвою неправдивих новин та пропаганди, як відрізнити фейк від правди. Програма проєкту складалася з семінарів, лекцій, симулятивних ігор, дебатів, екскурсій та культурних вечорів.
Українська команда мала серйозне завдання – поділитися із світом своїм досвідом, адже зараз йде активна фаза інформативної війни і кожен з нас не одноразово зіштовхувався із пропагандою та брехнею у медіа.
Кожен день учасники передивлялися велику кількість новин в Інтернеті, на телебаченні та радіо, у месенжерах, репостили особливо важливі, на їх думку, новини, не перевіряючи їх правдивість. Поширення фейків схоже на кола на воді: спочатку новина публікується на просторах медіа, але з часом репости та коментарі людей змушують все більшу кількість читачів дізнатися про неї. Ми самі, не підозрюючи цього, стаємо співучасниками розповсюдження брехні. Саме тому дуже важливо проводити такі проєкти та вивчати дану проблему, щоб знайти способи боротьби з неправдою. Після завершення усі учасники отримали сертифікат Youthpass від Erasmus+, що підтверджують офіційне успішне завершення участі у міжнародному проєкті.