Сумський національний аграрний університет 2 листопада став майданчиком для проведення семінару з тваринництва «Сучасні підходи в технології утримання та вирощування свиней» за участі представників науки, влади та бізнесу.
Здоров’я тварин та ветеринарна медицина, вирощування свиней, їх годівля, накази Міністерства щодо догляду – аспекти, з якими ознайомилися присутні на семінарі. Спеціалісти поділилися досвідом і знаннями, їх колеги перейняли й навчилися новому, студенти біолого-технологічного факультету прослідкували застосування вже отриманої теорії на практиці.
Захід було проведено за ініціативи Сумського національного аграрного університету та за підтримки громадської спілки «Асоціація тваринників та птахівників Сумщини» та Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА.
Модератором заходу став голова громадської спілки «Асоціація тваринників та птахівників Сумщини» Ігор ВОЩЕНКО. На початку семінару він окреслив робочі плани й висловив сподівання на активне залучення присутніх:
«Наш сьогоднішній семінар складається з 3 робочих панелей: «Здоров’я та ветеринарна медицина», «Технологія вирощування свиней», «Програма підтримки аграрного сектору 2023 року». Доповідачі будуть висловлюватися як офлайн, так і онлайн. Кожен із сьогоднішніх лекторів є справжнім спеціалістом своєї справи, із ґрунтовними теоретичними знаннями та значним досвідом».
У ході першої робочої панелі «Здоров’я та ветеринарна медицина» присутні мали можливість отримати знання за трьома темами:
Наступна частина семінару – доповіді за темою технології вирощування свиней. Розпочалася вона з виступу Миколи ПОВОДА, професора кафедри технології кормів та годівлі тварин Сумського НАУ, на тему «Ефективність раннього відлучення поросят за сухої та рідкої годівлі». Наступним доповідачем став Ігор ПЛАКОТНИК, керівник підприємства з виробництва енергетичних добавок для поросят ASTART DENMARK, з інформацією про шляхи збереження поросят на цеху опоросу, поділився данським досвідом. Про племінну базу Сумщини розповів Олександр БОРДУН, старший науковий співробітник Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.
Після невеликої перерви присутні на семінарі прослухали доповіді Ігоря ВОЩЕНКА, голови громадської спілки «Асоціація тваринників та птахівників Сумщини», та Віталія КРЮЧКОВА, заступника начальника управління – начальника відділу безпечності харчових продуктів та кормів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області , про накази Міністерств щодо благополуччя свиней під час їх утримання та щодо використання протимікробних ветеринарних лікарських засобів у ветеринарній медицині. Крім того, Вікторія ВЕЧОРКА, декан біолого-технологічного факультету СНАУ, розповіла про досвід нашої установи в галузі дуальної освіти у сфері ветеринарної медицини, технології виробництва та переробки продукції тваринництва, а директор Центру підвищення кваліфікації, підготовки, удосконалення керівних працівників та спеціалістів Сумського НАУ Ірина ТОДЕРЮК поділилася інформацією щодо післядипломної освіти спеціалістів ветеринарної медицини.
Завершився захід словом директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської області Олександра МАСЛАКА з теми програми підтримки аграрного сектору в 2023 році та підбиттям підсумків.
Для колективу Сумського національного аграрного університету дуже цінним є проведенням схожих заходів на базі нашого закладу освіти, адже їх можуть відвідувати й здобувачі знань. Сьогодні деякі студенти біолого-технологічного факультету мали чудову можливість прослухати інформацію про досвід висококваліфікованих спеціалістів, покращити власні знання, познайомитися з представниками бізнесу в галузі тваринництва.