1000 днів спротиву, 1000 днів жахіть війни, 1000 днів незламності духу.

19 листопада 2024 року в українській та світовій історії займає особливе місце – 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення агресора в Україну.

З цієї нагоди у Сумському національному аграрному університеті створили інтерактивну інсталяцію – «Війна в об’єктиві: 1000 днів супротиву». У холі головного корпусу СНАУ розмістили десятки фотографій тих страшних подій руйнувань, що зазнала наша рідна Сумщина за ці 1000 днів, невільними свідками яких став кожен з нас. У кожному фото своя історія, свій щемливий спогад, який залишиться у хмарних сховищах наших гаджетів, закарбується у кожного в серці.

На захід також запросили дітей військовослужбовців, які зараз боронять нашу державу. Одним із запрошених гостей став Михайло СТЕПАНЕНКО, який сам взяв зброю до рук 2 роки тому. Він проходив строкову службу, а 24 лютого 2022 року знаходився в Харківській області. У той день разом із побратимами став на захист України:

«Об’їздив всю Харківську область, від Куп’янська і до Луганської області. Був водієм, після цього служив гранатометником. Весною цього року демобілізувався. Сподіваюсь що більше нікому не доведеться воювати», – розповідає хлопець.

Після демобілізації Михайло вступив до Сумського НАУ на 1 курс біолого-технологічного факультету. Тепер він опановує цивільну професію та прагне допомогти у відновленні країни.

На заході також продемонстрували зразки уніформи та спорядження воїнів українських армій різних часів, починаючи з Перших визвольних змагань. Їх показ не випадковий, адже ми маємо пам’ятати, що війна із нашим споконвічним ворогом розпочалася не у 2022-му, і навіть не у 2014-му роках. Ще більш ніж сто років тому, у 1918 році, проти московської навали встали захисники Української Народної республіки.

Після відкриття локації усіх присутніх запросили долучитися і залишити свою стрічку, свій слід на полотні єдності й спротиву.

Крім цього, відзначення 1000 днів боротьби українського народу продовжилось на тематичному літературному заході від наукової бібліотеки СНАУ та бібліотеки-філії № 7 Сумської бібліотечної системи. Під час заходу продемонстрували тематичну літературну експозицію, присвячену багаторічній історії української держави.

Нинішні трагічні події та чергові злочини росіян демонструють, що жива пам’ять – надзвичайно важлива.

1000 днів повномасштабної війни – вистояли й продовжили жити. Завдяки спільним зусиллям, завдяки єдності ми сильні. І ми завжди будемо пам’ятати всіх, хто боровся та бореться за нашу свободу!