Український агростартап AgRE здобув друге місце на Гранд фіналі EIT Jumpstarter 2024
На фіналі міжнародного конкурсу EIT Jumpstarter 2024 у Будапешті, який відзначив 10-річчя Європейського інституту інновацій та технологій (EIT), український аграрний стартап AgRE посів друге місце у категорії ReBuild Ukraine. Цей проєкт зосереджений на вирішенні глобальної проблеми деградації ґрунтів, зокрема в умовах викликів війни, та вже демонструє потенціал для масштабного впливу на сільське господарство України й світу.
Як програма надихнула створення стартапу?
“Про EIT Jumpstarter я дізналася завдяки своєму науковому керівнику, Юрію Івановичу Данько, який запропонував аспірантам подавати заявки на конкурс ще навесні 2024 року. Як аспірантка кафедри маркетингу та логістики Сумського національного аграрного університету (СНАУ) із темою дисертації, що стосується впливу війни на агробізнес та його відновлення, я побачила у цій можливості ідеальну платформу для розвитку ідей”, – розповідає аспірантка кафедри «Менеджмент» СНАУ співзасновниця стартапу Катерина Звєрєва.
Разом із фермером Михайлом Сорокою вона розпочала пілотні тести нової технології у Дніпропетровській області, а вже за кілька місяців, 28 листопада, стартап увійшов до числа переможців.
Технологія для відновлення ґрунтів
Технологія AgRE спрямована на нейтралізацію шкідливих солей, відновлення рН ґрунту та покращення його структури. Вона універсальна та сумісна з будь-якими методами обробки або зрошення.
“Війна завдала непоправної шкоди українським землям, погіршивши і так складну ситуацію з деградацією ґрунтів. Наш стартап покликаний не лише виправити ці наслідки, а й створити умови для довгострокового сталого розвитку агросектору,” – додає Катерина Звєрєва.
Україна як центр агроінновацій
Участь AgRE у фіналі EIT Jumpstarter та його успіх свідчать про величезний потенціал України як джерела інновацій у глобальному аграрному секторі. Це також підтверджує значущість програм, що підтримують молодих науковців і підприємців у їхньому прагненні змінювати світ на краще.