Доктор сільськогосподарських наук, академік національної Академії аграрних наук України, Заслужений працівник освіти України.
Доктор сільськогосподарських наук, провідний фахівець у галузі генетики та селекції сільськогосподарських тварин. Починав кар’єру як головний зоотехнік, згодом став професором, проректором, а з 2011 по 2024 роки очолював СНАУ.
Автор понад 150 наукових праць, під його керівництвом захищено 2 докторські та 7 кандидатських дисертацій. Організатор міжнародної співпраці: СНАУ має понад 150 угод із партнерами з 25 країн, є частиною глобальних освітніх мереж. Завдяки його зусиллям університет увійшов до лідерів аграрної науки за рейтингом Scopus і повністю відмовився від природного газу. Вільно володіє німецькою та англійською, що дозволяє організовувати міжнародні стажування, наукові дослідження та співпрацю з Китаєм.
Лауреат численних нагород, серед яких орден «За заслуги», «Заслужений працівник освіти України» та найвища нагорода провінції Хенань – «Премія Жовтої Річки». Активний у соціальних мережах і відкритий для спілкування.
Народився 23 серпня 1962 року у с. Підлипне Конотопського району Сумської області.
Освіта: у 1984 закінчив, з відзнакою, Сумську філію Харківського сільськогосподарського інституту ім. І.В. Докучаєва за спеціальністю «Зооінженер».
Трудова діяльність:
1984-1987рр. – головний зоотехнік колгоспу ім. Леніна Кролевецького району Сумської області;
1987-1989рр. – аспірант Московської сільськогосподарської академії ім. К.А. Тимирязєва;
1990-1996рр. – доцент Сумського сільськогосподарського інституту;
1996-2002рр. – проректор із зовнішньої діяльності Сумського національного аграрного університету, завідувач кафедри спеціальної зоотехнії;
1999-2000рр. – виконував обов’язки декана зооінженерного факультету на громадських засадах;
2002-2003рр. – перший проректор Сумського НАУ;
2003-2005рр. – директор Сумського державного селекційного центру;
2005-2011рр. – ректор Сумського національного аграрного університету;
січень-квітень 2011 року – заступник Міністра аграрної політики та продовольства України;
травень-липень 2011 року – Віце-Президент Національної Академії аграрних наук України;
липень-грудень 2011 року – виконуючий обов’язки ректора Сумського національного аграрного університету;
2011 – 2024 роки – ректор Сумського національного аграрного університету, професор кафедри спеціальної зоотехнії.
З 2024 року – радник ректора СНАУ.
Ладика Володимир Іванович – провідний вчений в галузі генетики і селекції сільськогосподарських тварин України.
У творчому здобутку автора більше 150 наукових праць. Під його керівництвом захищено 2 докторські та 7 кандидатських дисертацій. Є ініціатором впровадження в університеті дистанційної та дуальної освіти. Вперше в Україні впроваджено проект «Агроінтернатура». Є експертом-дорадником із питань розведення та утримання сільськогосподарських тварин та менеджменту в тваринництві України.
На цей час університетом укладено більше 150 міжнародних договорів про співробітництва з закордонними партнерами з більш ніж 25 країн. СНАУ є офіційним партнером Великої Хартії Університетів, міжнародної мережі університетів країн Причорномор’я та Східного Середземномор’я BSEMAN, Вишеградської спілки університетів, та Міжнародної партнерської мережі з аграрного менеджменту.
Під його керівництвом університет зайняв лідируючі позиції серед аграрних навчальних закладів за рейтингом Scopus. Впроваджено науково-обґрунтовану систему енергоефективності, що дало можливість повністю відмовитись від використання природнього газу.
Вільне володіння німецькою та англійською мовами, дає можливість Володимиру Івановичу на міжнародному рівні організовувати практику студентів, аспірантів, викладачів ВНЗ, навчання студентів з 29 країн світу, проводити актуальні наукові дослідження, обмінюватися передовим досвідом. Є керівником низки міжнародних грантових проектів за підтримки Всесвітньої продовольчої організації, Європейського банку реконструкції та розвитку, Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй.
За особистої ініціативи Ладики Володимира Івановича відбувся розвиток партнерських відносин міста Суми з містами Китайської Народної Республіки. У 2019 році підписано Меморандум про співпрацю між Сумською міською радою (Україна) та Муніципальним народним урядом міста Сіньсян, провінція Хенань (КНР), Меморандум про наміри щодо дружніх обмінів та співпраці, встановлення побратимських відносин, а також договір між СНАУ, Інститутом прикладної фізики Національної академії наук України та Європейським агрофізичним інститутом м. Сіньсян про створення центру високих технологій у сільському господарстві. На сьогодні в Сумському національному аграрному університеті навчається близько 179 студентів та аспірантів з Китайської народної республіки, у тому числі з провінції Хенань більше 80 здобувачів освіти. У 2020 році Володимиру Ладиці була присуджена вища нагорода провінції Хенань – “Премія Жовтої Річки”.
Володимир Ладика має нагороди та почесні звання: орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2009 р.), трудова відзнака Міністерства аграрної політики України «Знак пошани» (2008 р.), подяки Міністерства аграрної політики України (2005 р., 2008 р.), Грамота управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації (2009 р.), Почесні грамоти голови Сумської обласної державної адміністрації (2004 р., 2017 р.), Звання «Заслужений працівник освіти України» (2018р.).