Делегація науковців Сумського національного аграрного університету на чолі з ректором Володимиром ЛАДИКОЮ перебуває з офіційним візитом у Королівському аграрному університеті (Великобританія).
У перший день візиту на офіційному зібранні викладачів партнерського університету ректор Володимир ЛАДИКА вручив диплом та мантію Почесного професора Марку ХОРТОНУ – проректору з наукової роботи Королівського аграрного університету. Крім того, грамоту Міністерства освіти і науки України отримала Олена МЕЛЬНИК, керівник грантового відділу СНАУ, яка є куратором співпраці з британським університетом.
Також, на запрошення партнерського університету ректор Володимир ЛАДИКА прочитав лекцію «Вплив війни в Україні на сільське господарство та продовольчу безпеку».
Співпраця з цим університетом розпочалася у 2022 році в рамках програми Twinning University від британської компанії Кормак Консалтін Груп. Не зважаючи на короткий термін співпраці, уже сьогодні реалізується 5 потужних освітніх та наукових проєктів.
Зокрема, співпраця з Королівським аграрним університетом дала поштовх розвитку нового освітнього продукту – упровадженню спільної нової освітньої програми подвійних дипломів “СТАЛЕ СІЛЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ТА ПРОДОВОЛЬЧА БЕЗПЕКА” на рівні магістра. Кліматичні зміни, коливання цін на енергоносії, геополітична криза, пандемія, проблеми деградації ґрунтів, військова агресія – усе це вимагає рішучих відповідних кроків. Упроваджена ОП готує фахівців нової генерації, здатної до прийняття стратегічних рішень та оперативного управління для розвитку сталого сільського господарства та систем постачання продовольства. Мультидисциплінарна програма поєднує питання сталості ведення аграрного бізнесу як для великих, так і малих господарств; питання забезпечення якості, постачання та безпеки продовольства; питання формування політики у сфері світового сільськогосподарського виробництва та продовольства; питання управління проектами для сталого розвитку.
У рамках візиту делегації СНАУ до RAU було обговорено основні аспекти впровадження нової програми, проведено інтерактив між програмним та модульними лідерами щодо розробки та викладання курсів. Представники віртуального освітнього середовища RAU провели знайомство з їх платформою Gateway, навчили використовувати інструменти Panopto для створення та використання відео-контенту в навчальному процесі. Спілкувалися й про можливості програми Turnitin щодо удосконалення академічного письма, виявлення подібностей в наукових та навчальних роботах, яка дозволяє виявляти подібності та зв’язок з Інтернет- джерелами, різними виданнями, світовим бібліотечним фондом, а також ідентифікує сліди використання використання штучного інтелекту, включаючи GPTchat.
Обговорено можливості створення інформаційного хабу для студентів та науковців на базі наукової бібліотеки, який відкриє користувачам у режимі онлайн доступ до світової мережі наукових фондів. Розроблено комунікаційні конструкції для подальшої спільної співпраці.