Герой України з військовим псевдо «Медик», командир першої роти 130 батальйону ТРО Солом’янського району міста Києва, кавалер ордена «За мужність» ІІІ ступеня Артем СОХАНЬ зустрів своє кохання Інну СОХАНЬ у 2018 році. Докторку економічних наук, професорку, викладачку Сумського НАУ на перше побачення запросив у гори. Відтоді пара не розлучалася ні на мить, так само ні на мить не покидав Артем військову справу.

Уперше мобілізувався Артем СОХАНЬ улітку 2014 року, був розподілений у підрозділ спеціального призначення 12 батальйону ТРО м. Києва. З дитинства займався мисливством, а ще за професією був лікарем, тому у війську його навички цінувалися. Згодом проходив службу на Луганщині, де осколками Градів був важко поранений. Після демобілізації Артем СОХАНЬ став одним із перших у столиці, хто в 2019 році уклав на три роки контракт із 112-ю бригадою ТРО. Щосуботи Герой тренувався, бо точно знав, що росія не зупиниться на Донбасі. Відтак, через те, що мало часу проводив з маленькою донечкою, щонеділі набирав їжі для Марічки та йшов з нею гуляти на свіже повітря на цілісінький день.

З початком повномасштабного вторгнення охороняв аеропорт «Київ». На початку березня був в Ірпені. Після вручення погонів капітана у квітні 2022 року поїхав служити на Харківщину.

У пам’яті колег залишився розсудливим та обачним командиром. Завжди цінував життя: і своє, і чуже. Військовослужбовці згадують, як Артем віддавав команди обкопуватися за всіма правилами військового мистецтва, бо тільки так побратими мали шанс вижити. Під наставництвом Героя були здійснені найзухваліші операції, за які не брався жоден підрозділ. До командира, що йшов на штурм у перших рядах, до «Медика» у батальйон хотіли потрапити й бажали служити пліч-о-пліч з досвідченим мудрим військовим.

Своєю тотемною твариною вважав сокола. Дружина Інна СОХАНЬ навіть замовила і передала шеврон із зображенням птаха, який Артем носив разом з номером бригади.

Артем СОХАНЬ загинув у жовтні 2022 року під час виконання бойового завдання на Харківському напрямку. Пам’ять про бійця буде жити вічно в серцях рідних і знайомих, побратимів. А ще на стіні будинку сім’ї було створено мурал із зображенням янгола із синьо-жовтими крилами та обличчям Артема, як нагадування про те, що наші янголи зараз носять тільки форму Збройних Сил України.

«Пантеон Героїв» – серія пам’ятних публікацій, присвячених захисникам з Києва, від редакції «Вечірній Київ».

Стаття про Артема СОХАНЯ розміщена у випуску газети №2 від 29.12.2023.

Крім того, історію про неймовірного духу захисника та його сім’ю можете прочитати за лінком: https://vechirniy.kyiv.ua/news/81960/?fbclid=IwAR09_WFehG8w5fbT7ndllI4JMFu0B6Sh9X61kAoV0inQDppc7wB16eJyUbo_aem_AfLjVo1o7NZ0nQsaF8uMv7EcGur3xZShsryqr36O-MGqwZCVezZtGTN2qDv-9ixq-m0 .

Авторка тексту: Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»

Матеріал для даної статті та фото були запозичені в редакції газети «Вечірній Київ».