У ході офіційного візиту до міста Суми делегація ПРООН мала змогу оглянути новостворену Сумську Бізнес-школу, як структурний підрозділ Сумського національного аграрного університету.

ПРООН (UNDP) – орган оперативної діяльності ООН, є найбільшим міжнародним каналом надання багатосторонньої технічної та передінвестиційної допомоги країнам. ПРООН допомагає Україні зміцнити її потенціал, а також вирішувати проблеми на національному, регіональному рівнях і на рівні громади, популяризуючи та розповсюджуючи найкращі практики, надаючи консультації щодо інноваційних підходів та закладаючи партнерські стосунки.

Делегація ПРООН провела дводенний робочий візит у Сумах щодо налагодження співпраці за проєктом «Підтримка стабілізації та відновлення постраждалих від війни громад (прифронтових зон, районів, в які повертаються і які приймають ВПО)», який впроваджується ПРООН в Україні за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

6 лютого 2024 року робочий день Федеріки ДІСПЕНЦИ, керівниці напряму «Громадська безпека і соціальна згуртованість», Тетяни СИЛИ, спеціалістки з мобілізації громад, та Ольги РЕЗНІЧЕНКО, фахівчині з мобілізації громад в Сумській області, розпочався з візиту до Сумської Бізнес-школи СНАУ. Інтерес до цього підрозділу Сумського національного аграрного університету в делегації ПРООН з’явився через її інклюзивність. Тут учасники бойових дій, особи з інвалідністю, члени їхніх родин, члени родин військовослужбовців і члени родин загиблих військовослужбовців можуть безоплатно отримати знання за чотирма програмами: «Підприємництво та бізнес-планування», «Діджитал-маркетинг, інтернет-маркетинг, СММ-маркетинг, створення інтернет-магазину», «Управління проєктами та підготовка грантових тематик» і «Фінансова грамотність».  Крім програм короткочасного навчання, для комфортного навчання до дрібниць продумано кожну аудиторію: зручні робочі місця, якісне забезпечення технікою, пандуси, обладнані для людей з обмеженими фізичними можливостями туалети, ліфт.

Федеріка ДІСПЕНЦА, керівниця напряму «Громадська безпека і соціальна згуртованість» ПРООН, висловила захоплення високим рівнем підготовки фахівців, які працюють з цільовою групою курсів Бізнес-школи, і внесла пропозиції щодо знаходження шляхів співпраці з медичними закладами або спеціалізованими вищими навчальними закладами, щоб допомагати слухачам курсів ще й психологічно, адже для більшості з них відкриття своєї справи й вивчення питань функціонування бізнесу – нова незнайома ніша.

Провели екскурсію для делегації й новими обладнаними аудиторіями на базі факультету економіки і менеджменту.

«Це прекрасне місце, щоб навчатися. Тут є настрій думати і займатися наукою. Своя атмосфера робочого процесу.» – каже Федеріка ДІСПЕНЦА про матеріально-технічну базу факультету економіки і менеджменту.

Більше про Сумську Бізнес-школу СНАУ: https://sumy-business-school.snau.edu.ua/ .