Традиційно, трудовий колектив Сумського національного аграрного університету починає календарний рік конференцією, у ході якої підбивають підсумки минулого року, окреслює здобутки й визначає перспективи діяльності закладу освіти. 21 січня 2025 року 211 делегатів трудового колективу, серед яких представники адміністрації, співробітники, студенти, зібралися в офлайн та онлайн режимі, щоб розглянути п’ять питань порядку денного:
- Звіт ректора університету про діяльність впродовж 2024 року (доповідач: ректор СНАУ Ігор КОВАЛЕНКО)
- Звіт голови профспілкової організації про виконання колективного договору за 2024 рік (доповідач: голова первинної профспілкової організації викладачів і співробітників СНАУ Наталія КОЛОДНЕНКО)
- Звіт голови комісії з академічної етики (доповідач: голова комісії з академічної етики Наталія ПЕТРОВА)
- Про схвалення змін та доповнень до Колективного договору СНАУ на 2023-2026 роки (доповідач: начальник відділу кадрів Світлана СПАСЬКИХ)
- Про делегування представника СНАУ до XXI звітно-виборної конференції Сумської обласної організації Профспілки працівників освіти й науки України
Початком конференції стало обговорення внесених змін до складу делегатів, а після нього – розгляд питань порядку денного.
Зі звітом щодо діяльності Сумського національного аграрного університету протягом 2024 року виступив ректор – Ігор КОВАЛЕНКО, який висловив щиру подяку усім, хто докладав зусилля до розвитку СНАУ, а також зазначив:
“Реалії є реалії. Ми з Вами – в укритті. Екзамени – в укритті. Заняття – в укритті. Безпекові виклики стають все серйозніші, проте завдяки підтримці партнерів та нашій спільній праці, ми їх гідно приймаємо”.
Крім цього, звіт ректора охопив теми випускників програми подвійних дипломів СНАУ та RAU, контингент українських та закордонних студентів, результати вступної кампанії, цифровізацію, міжнародні гранти й проєкти, підсумки економічної діяльності закладу вищої освіти протягом 2024 року.
Під час обговорення виступу Ігоря Миколайовича слухали:
– директорку ВСП “Сумського фахового коледжу СНАУ”, Ольгу РОГОВЕНКО, котра зазначила: “Університет – не просто рука підтримки, а й надійний захист для коледжів”
– к.т.н., завідувача кафедри проєктування технічних систем, Олександра ІВЧЕНКА, який акцентував на тому, що: “Ми змогли згуртуватись і представити потужну командну роботу протягом 2024 року”
– Ганну РУДЬ, сторожа лабораторії бджільництва, яка озвучила переживання багатьох: “Згадую з жахом перші дні війни й ті страхи, але наше керівництво лишає їх позаду, вкладаючи в безпеку, заради функціювання університету і навчання студентів”
– голів студентського самоврядування СНАУ (студентського ректора Діану ДЕРЕВЯНЧЕНКО, а також студентських деканів факультетів: Дар’ю ІВАЩУК, Вікторію РОСТОКУ, Карину ЗАЇКУ, Мілану ЛИСЕНКО, Альону ПОПОВУ, Андрія МАКАРЕНКА та Даніїла ПЕТРУСЕНКА), які подякували ректору і всьому колективу університету за співпрацю і сприяння роботі органів студентського самоврядування.
Радник ректора з юридичних питань, Микола КУРИЛО, запропонував визнати роботу ректора та Сумського НАУ протягом 2024 року не просто задовільною, а “Задовільно +”.
Наступною звітуючою була голова первинної профспілкової організації (далі – ППО) Сумського НАУ, Наталія КОЛОДНЕНКО, яка доповіла присутнім про результати роботи адміністрації та ППО університету.
Далі заслухали звіт голови комісії академічної етики, Наталії ПЕТРОВОЇ, котра зазначила, що діяльність комісії протягом 2024 року відбувалася згідно з відповідними документами й положеннями, а також подякувала Михайлу ПИРСІ, Вікторії МАКАРОВІЙ та Світлані ЯРОЩУК за допомогу, надану ними, стосовно діяльності комісії.
З пропозицією схвалити внесені зміни та доповнення щодо колективного договору виступила начальниця відділу кадрів, Світлана СПАСЬКИХ.
Наступною виступила Катерина ПРОКОПЕНКО, яка повідомила, що відповідно рішення президії обласного комітету Сумської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України необхідно делегувати одну особу від ППО СНАУ до XXI звітно-виборної конференції Сумської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. На що Микола МИХАЙЛІЧЕНКО відповів пропозицією кандидатури Наталії КОЛОДНЕНКО в делегати, що і постановили в ході голосування.
За результатами розгляду усіх питань порядку денного були прийняті відповідні рішення.