Викладачі біолого-технологічного факультету Сумського національного аграрного університету – лектори на виїзному науково-практичному семінарі «Молочне скотарство».
Захід пройшов 24 травня на базі селянського (фермерського) господарства «Віталія», що на Сумщині. Фірма спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби молочних порід, а також на вирощуванні овочів, коренеплодів, баштанних культур.
До участі в семінарі запрошувалися керівники та спеціалісти молочних господарств, науковці, постачальники ресурсів, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Вітальним словом розпочав захід Богдан ДУМЕНКО – начальник виробництва по тваринництву СФГ «Віталія». Представник господарства наголосив на важливості проведення подібних заходів та виразив подяку за те, що місцем проведення семінару цього разу обрали саме фірму «Віталія».
Олександр МАСЛАК, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, доповів про стан галузі молочного скотарства Сумської області, використовуючи існуючі кількісні показники, та проаналізував тенденцію розвитку даної сфери господарства.
У програмі заходів також демонстраційний показ молодняку різного походження та генотипів (у тому числі F1) та коротке знайомство з технологією утримання та експлуатації тварин селянського (фермерського) господарства «Віталія».
Юлія ПАВЛЕНКО, завідувачка кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва та кінології Сумського НАУ, доктор сільськогосподарських наук, поділилася з присутніми знаннями і науковими доробками з теми: «Виводка корів-первісток різного батьківського походження».
Дарʼя ГЕРМАН, головний зоотехнік-селекціонер Сумського селекційного центру, розповіла про генетичні ресурси Сумського селекційного центру.
Крім того, було проведене відкрите засідання Ради Асоціації селекціонерів бурої худоби України. Нагадаємо, що ініціював заснування об’єднання ректор Сумського НАУ, академік НААН України Володимир ЛАДИКА. Спільна робота членів Асоціації покликана забезпечити повноцінний діалог з органами державної влади, зокрема Міністерством аграрної політики України, щодо розвитку галузі тваринництва, збереження генетичного потенціалу та вирішення продовольчої безпеки.
Науково-практичний семінар став своєрідним ефективним діалогом між бізнесом, наукою і владою і дозволив учасникам отримати нові знання та навички, поділитися власним досвідом.