У межах європейського проекту ERASMUS+ AFISHE – «Розвиток освіти в галузі аквакультури та рибальства для зеленої угоди у Вірменії та Україні: від освіти до екології» викладачі СНАУ пройшли двотижневе стажування в Університеті Порту (Португалія).
На початку першого тижня стажування відвідали акваріум «SEALIFE», де в різних локаціях відтворені водні рельєфи та утримуються відповідні види живих організмів. Учасникам показали складну систему життєзабезпечення комплексу та поділилися досвідом організації утримання великої кількості різноманітних організмів у закритих водних системах.
Згодом оглянули обладнаний науковий підрозділ Університету Порту CIIMAR RESEARCH CENTER, що знаходиться безпосередньо в океані.
Спостерігала делегація СНАУ й за проведенням відбору та оцінкою зразків у рибалок океанічного рибного маркету «Porto de Peska de Matosinnos», щоб виявити морських організмів, що не дозволені для вилову.
Наступні локації – консервна фабрика «PINHAIS@Ca., Limitada», де випускають найкращі сардини у світі, та найбільша ферма з вирощування цінних порід риби FLATLANTIC AQUACULTURE.
Завершився перший тиждень роботи екскурсією до акваріуму THE LITTORIAL STATION OF AGUDA ELA, де репрезентують мешканців місцевих біотопів.
Другий тиждень стажування відбувався за індивідуальними для учасників планами, побудованими під особливості дисциплін, які будуть викладатися в освітній програмі. Кожен з делегації СНАУ мав персонального ментора, який надавав теоретичні консультації і ділився своїми напрацюваннями з практики в лабораторіях та на виробництві.
Так Олена КОШЕЛЬ опановувала тонкощі дисципліни «Nutrition and Food Technology», вивчаючи особливостей харчування риби в лабораторії CIIMAR.
Марина ШКУРКО для викладання дисципліни «Animal Welfare in Aquaculture and Public Aquariums» долучилася до практичної роботи з вивчення оцінки добробуту тварин в аквакультурі та публічних акваріумах, а саме в акваріумі SEALIFE.
Галина РЕБЕНКО з дисципліною «Bioresources of the hydrosphere and their use» практикувалася у відборі біоматеріалу в риб та його дослідженні, а також доторкнулася до історії рибальства та його сучасних можливостей.
Ольга БОРДУНОВА та Ганна ПЕТРЕНКО ознайомилися з процесами промислової переробки риби, процедурами визначення якості та безпечності морепродуктів для викладання дисципліни «Aquaculture processing technology».
Ольга КОРЖ працювала над теоретичними та практичними аспектами викладання дисципліни «Aquaculture of artificial and natural reservoirs».
Завершилося стажування ознайомленням з організацією навчальних електронних платформ та програмного забезпечення, які використовуються в освітньому процесі університету Порту, та презентацією учасниками напрацювань.
Про стажування за програмою AFISHE в Хорватії читайте за лінком: https://snau.edu.ua/stazhuvannya-vikladachiv-u-ramkax-proyektu-erasmus-afishe-u-xorvati%d1%97/
Сайт Університету Порту: https://www.up.pt/portal/en/